REKLAMAFigura
REKLAMAPatrz
Małgorzata Monika Foj - najpopularniejsza wolontariuszka powiatu iławskiego.

Małgorzata Monika Foj - najpopularniejsza wolontariuszka powiatu iławskiego. (Fot. Info Iława.)

Pięć osób zostało zgłoszonych do drugiej edycji organizowanego przez Stowarzyszenie "Przystań" konkursu, który wyłonił najpopularniejszego wolontariusza powiatu iławskiego. Wygrała Małgorzata Monika Foj, zaledwie 18-letnia wolontariuszka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Iławie, ale jurorzy podkreślają, że na słowa uznania zapracowali wszyscy uczestnicy konkursu. 

Pięcioosobowa komisja konkursowa wzięła pod uwagę cztery aspekty: liczbę organizacji, w których wolontariusz jest zaangażowany, czy działalność wolontariusza ma charakter stały czy akcyjny, jak długo wolontariusz się udziela oraz inne informacje wpisane w zgłoszeniu. Najwyżej oceniona została Małgorzata Monika Foj, która tym samym zwyciężyła w drugiej edycji konkursu. Laureatka otrzymała pamiątkową statuetkę z rąk Starosty Iławskiego Marka Polańskiego, a także nagrodę - voucher na zakupy w Empiku.

- Małgosia udziela się nie tylko w TPD, ale i w SP5 w Iławie. Jest też dawcą i wolontariuszem DKMS, udziela się w Młodzieżowej Radzie Miasta i Radzie Powiatu Iławskiego. Początek jej bezpłatnej pracy sięga 5 lat wstecz. Wówczas po raz pierwszy jako 13-latka wzięła udział w Akcji „Dziewczyna z zapałkami”, w kolejnych latach w marszach „Życia i nadziei”, różnego rodzaju zbiórkach, akcjach promocyjnych, półkoloniach. W TPD jest stałym wolontariuszem, sama zgłosiła chęć pracy w tej organizacji - podsumowuje dorobek laureatki prezes "Przystani" Arkadiusz Karpiński. - Komisja konkursu była pod wrażeniem zaangażowania zgłoszonych osób. Stwierdziła, że wszyscy wolontariusze zasłużyli na słowa uznania za ich poświęcenie i wkład w pomoc innym osobom i pracę na rzecz swoich organizacji. 

Należą się one Mariannie Dorociak z Iławskiego Klubu Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Morena”, Karolinie Damińskiej z Towarzystwa Miłośników Ziemi Zalewskiej, Krystynie Paczkowskiej z Koła w Iławie Polskiego Związku Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski, Klaudii Marii Żelazowskiej z tej samej organizacji.

Zwyciężczyni konkursu i wyróżnionym osobom serdecznie gratulujemy. 

Na podstawie informacji Stowarzyszenia "Przystań". Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4834 sekundy