REKLAMABANK
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2017, 10:05 komentarzy 2
Działka przy ulicy Piotra Skargi w Iławie - dzisiaj odbył się przetarg.

Działka przy ulicy Piotra Skargi w Iławie - dzisiaj odbył się przetarg. (Fot. Archiwum własne.)

Znany przedsiębiorca Piotr Szostak zostanie nowym właścicielem miejskiej działki położonej na Starym Mieście w Iławie. To nieruchomość przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną. W sąsiedztwie, po drugiej stronie biegnącej tu drogi krajowej nr 16, znajdują się inne obiekty należące do Piotra Szostaka - Hotel Port 110 i działka na cyplu, gdzie trwa budowa apartamentowców w ramach inwestycji "Marina Iława".

Dzisiaj (7 listopada) w siedzibie Urzędu Miasta w Iławie odbył się ustny przetarg na sprzedaż położonej na Starym Mieście działki przy ulicy Piotra Skargi, gdzie w przyszłości mają powstać nowe bloki mieszkalne. Zainteresowanie jej kupnem zgłosiło, wpłacając wymagane wadium przetargowe, 11 oferentów, jednak nie wszyscy wzięli udział w dzisiejszej licytacji. 

W przetargu cenę wywoławczą działki o powierzchni 0,2225 hektara wyznaczono na 650 tysięcy złotych. Wadium przetargowe to 10%, a cena minimalnego postąpienia w licytacji - 1% tej kwoty. 

W przetargu zwyciężył Piotr Szostak, który zapłaci na działkę 1 mln 20 tysięcy złotych. 

Dzisiejszy przetarg to drugie podejście do tego postępowania, bo wcześniej, pod koniec kwietnia, przetarg został odwołany "w związku z zastrzeżeniami co do zachowania obowiązującej procedury przetargu". Były też protesty części mieszkańców obawiających się, że sprzedaż działki deweloperowi przyczyni się do pogorszenia warunków mieszkania w tym rejonie Iławy.

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~wpisz swój nick 2 ponad rok temuocena: 100% 

    Pewnie będzie teren wokół bloku ... przepraszam "apartamentowca" ogrodzony. Co z dodatkowymi miejscami parkingowymi?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Paweł 1 ponad rok temuocena: 100% 

    będą dla właścicieli nowych apartamentów hahahah macie co chcieliście :)

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3308 sekundy