REKLAMAin-meble
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. Archiwum Urzędu Miasta w Iławie.)

Trzy pomysły mieszkańców odpadły w procesie formalnej oceny wniosków złożonych do nowej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Co na pewno nie zostanie zrealizowane w ramach IBO 2018 i dlaczego te pomysły zostały wykluczone? Przyglądamy się argumentacji urzędu.

Jak informowaliśmy już na portalu, łącznie siedem wniosków wpłynęło do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, na który przeznaczono niższą niż poprzednio kwotę 150 tysięcy złotych. 

Dzisiaj (7 listopada) dowiedzieliśmy się, które pomysły mieszkańców nie przeszły pierwszego sita w postaci oceny wniosków pod kątem formalnym.

Pierwszy z trzech odrzuconych na tym etapie wniosków dotyczy budowy parkingu przy ulicy Szeptyckiego 2-4, na wysokości szkoły tańca Spinel. Nie będzie też można zagłosować na Iława Festiwal 2018 - imprezę utrzymaną w klimacie muzyki hip-hop, ani na zakup i montaż w miejscach użytku publicznego automatycznych defibrylatorów zewnętrznych. W każdym z wymienionych przypadków komisja powołuje się na zapis uchwały Rady Miejskiej w Iławie z dnia 28 sierpnia tego roku, która reguluje "Zasady i tryb przeprowadzania konsultacji społecznych dotyczących Iławskiego Budżetu Obywatelskiego". Chodzi dokładnie o paragraf 1, ustęp 4, który przytaczamy poniżej:

Środki Iławskiego Budżetu Obywatelskiego mogą być przeznaczone na projekty znajdujące się w kompetencjach Gminy Miejskiej Iława dotyczące: 1) estetyzacji otoczenia - tj. instalacji nowych lub wymiany obiektów małej architektury, urządzaniu zieleni miejskiej, urządzaniu parków i skwerów, likwidacji elementów zakłócających ład przestrzenny; 2) rekreacji – tj. modernizacji, budowy i doposażania placów zabaw, terenów i obiektów sportowych oraz terenów rekreacyjnych. 

Weryfikację formalną przeszły natomiast cztery wnioski. To park rekreacyjny przy ulicy Szeptyckiego, linarium - plac zabaw dla dzieci przy boisku SP5, aleja kasztanowa przy ulicy Ziemowita oraz doposażenie boiska sportowego przy ulicy Odnowiciela. Teraz zostaną one poddane ocenie merytorycznej. Jakie propozycje ostatecznie znajdą się na (elektronicznych) kartach do głosowania? Poinformujemy na portalu. 

REKLAMAModera

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATelefon zaufania
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.395 sekundy