REKLAMAPluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2017, 13:04 komentarzy 14
Właściciele czworonogów z Iławy - bądźcie ostrożni! Ktoś rozrzuca w naszym mieście nadziewane ostrymi przedmiotami parówki. Trzeba nadzorować wyprowadzane na spacer psy, a najlepiej nauczyć pupila, by jadł tylko to, co dają mu domownicy.

Właściciele czworonogów z Iławy - bądźcie ostrożni! Ktoś rozrzuca w naszym mieście nadziewane ostrymi przedmiotami parówki. Trzeba nadzorować wyprowadzane na spacer psy, a najlepiej nauczyć pupila, by jadł tylko to, co dają mu domownicy. (Fot. Nadesłane.)

Ktoś w Iławie rozrzuca parówki nadziewane... ostrymi przedmiotami, takimi jak gwoździe i śruby - to treść niepokojącego sygnału, jaki dotarł dzisiaj do naszej redakcji wraz ze zdjęciem takiego znalezionego w mieście "poczęstunku". To prawdziwa śmiertelna pułapka zastawiona na czworonogi. Iławianka ostrzega innych miłośników zwierząt: bądźcie czujni podczas spacerów!

Takie parówki, z ukrytymi w środku ostrymi przedmiotami, mieszkanka miasta odnalazła około półtora tygodnia temu.

- Razem z chłopakiem znaleźliśmy kilkanaście takich parówek rozrzuconych w pobliżu skarpy i na trawnikach pomiędzy siedzibą Starostwa Powiatowego w Iławie a torem pumptrack i parkingiem przy targowisku - relacjonuje. - Mój pies zjadł taką nadziewaną parówkę, po czym bardzo się rozchorował. Zgłosiliśmy się do weterynarza i ponosimy bardzo wysokie koszty leczenia naszego pupila, nie mówiąc już o jego cierpieniu. Jeszcze nie zgłosiliśmy sprawy na policję, ale mamy taki zamiar. Ostrzegam wszystkich spacerujących z psami, by dokładnie nadzorowali swoje czworonogi.  

Zgłoszenie o podobnie alarmującej treści i zdjęcia nadziewanych ostrymi przedmiotami parówek dotarły także do iławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals w Iławie. Jego pracownicy sprawdzili już wskazane miejsce. Dzisiaj takiego "poczęstunku" tam nie ujawniono, ale przyjaciele zwierząt z lokalnego przytuliska także apelują do właścicieli czworonogów o wzmożoną czujność.

Warto uważnie nadzorować wyprowadzane na spacer psy. Eksperci doradzają też, by szkolić czworonogi. Psa można nauczyć, by jadł tylko to, co dają mu domownicy. To najlepsza gwarancja bezpieczeństwa pupila. 

Przybliżone miejsce, gdzie odnalezione zostały parówki nadziewane ostrymi przedmiotami - osiedle pomiędzy ulicami Kopernika, Sobieskiego i Andersa. Nie można wykluczyć, że na takie śmiertelne pułapki czworonogi mogą natknąć się także w innych częściach Iławy (fot. Google Maps.)

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~rzeźNIK 14 ponad rok temuocena: 100% 

  OOoo była już w naszym pięknym mieście AFERA KIEŁBASIANA. Skończyła się spektakularnym Wyrokiem Sądowym ;) Ale nie przeczytasz o niej w gazecie... buehehe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~morfeusz 13 ponad rok temuocena: 50% 

  do pik sam jestes kundlem , do tego na dwoch lapach Burku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pik 12 ponad rok temuocena: 22% 

  pies Cie (...), kot poprawił

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marian 11 ponad rok temuocena: 67% 

  Winny system. Dlaczego? Obywatele maja gdzies sprzatanie po swoich psach, wszystko jest masakrycznie obesrane. Beznadziejne prawo przymyka oko na to, a Polak to Polak w genach ma zasade "jak nikt nie widzi, to po co przestrzegac zasad". I to wlasnie brak realnych kar za takie zachowanie produkuje takich ludzi jak Ci, co rozrzucaja te kielbaski. A zreszta nic sie jeszcze dlugo nie zmieni, postsowieckie geny robia swoje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abc 10 ponad rok temuocena: 74% 

  Pies niczemu nie winien ale te parówy powinni wcinać właściciele co ich pieski mi srają mi na trawnik. A jak to się (ci psiarze) w oczki patrzą że oni niewinni bo to pies się zesrał.

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abc 9 ponad rok temu

  nie wiem jak o trawnik dba Eda ale szkła i butelek tam nie trzymam, raczej zapraszam na golfa... albo nie bo dołków też nie ma

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Eda 8 ponad rok temuocena: 50% 

  A porozrzucane plastiki, butelki, śmieci, rozbite szkło, w które wdeptuje mój pies i twoje dziecko na "twoim" trawniku to ci nie przeszkadza????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~natalia 7 ponad rok temuocena: 43% 

  Na Twój trawnik na prywatnej posesji ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~samiswoi 6 ponad rok temuocena: 67% 

  Ten, kto to zrobił już ma "przesrane", bo zrobił to sobie - dosłownie! Wszechświat, w którym żyjemy jest sprawiedliwy bez sądów i samosądów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Karma wraca.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oburzona 4 ponad rok temuocena: 78% 

  Naprawdę nie chcę być wulgarna, ale .... Przygwoździłabym tymi gwoździami mu j.... do grubej deski!!!! SKANDAL ZWYRODNIALEC PADALEC!!!!!

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~odurzona 3 ponad rok temuocena: 100% 

  A może to kobieta była...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Carcas 2 ponad rok temuocena: 71% 

  Jeżeli to prawda i jeżeli jest to jedna osoba lub kilka i ktoś dojdzie do tego kto to jest ,a dojdzie prędzej czy pózniej to temu lub tym zaszczańcom do gardła wetknę lub wetkniemy te parówy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pik 1 ponad rok temuocena: 27% 

  a my wetkniemy wam w gardła klocki po waszych kundlach skoro tak.smacznego

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.46 sekundy