REKLAMABANK
REKLAMAPatrz

Już 10 listopada rozpoczną się kisielickie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W imieniu organizatorów zapraszamy do licznego udziału w uroczystościach i  wspólnego świętowania tego szczególnego w naszej historii wydarzenia.

- Odzyskanie niepodległości w 1918r. jest uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń w  historii Polski. Większość Polaków deklaruje postawę patriotyczną i wyraża dumę ze swojej przynależności narodowej oraz własnego kraju - mówi burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk. - Niepodległość to dobro wspólne, a wolność jest wartością tak ważną, że nadaje sens życiu. Zachęcam wszystkich mieszkańców Gminy Kisielice, by dali świadectwo patriotyzmu i  szacunku dla minionych pokoleń oraz dumy z życia w wolnej i demokratycznej Ojczyźnie, biorąc udział w kisielickich obchodach Narodowego Święta Niepodległości - dodaje. 

Program uroczystości:

10 listopada - sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Kisielicach 

18.00 - Niepodległościowy program słowno-muzyczny oraz prezentacje pieśni i piosenki patriotycznej. Wystąpią uczniowie kisielickiego Zespołu Szkół, chór szkolny oraz zespoły Pomerania i Mirana

11 listopada 

10.30 - Msza Święta w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach 
11.30 - Niepodległościowa Sztafeta z kościoła do amfiteatru miejskiego 
11.45 - Piosenki patriotyczne i żołnierskie, wspólne ognisko - amfiteatr miejski w Kisielicach

12 listopada - sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Kisielicach

13.00 - Turniej Halowej Piłki Nożnej - „Zagrajmy dla Niepodległej”

ORGANIZATORZY:

Burmistrz Kisielic, Proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach, Dyrekcja Zespołu Szkół w Kisielicach, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kisielicach, Stowarzyszenie „Pod Tęczą” oraz MLKS Olimpia Kisielice.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3523 sekundy