REKLAMAin-meble
REKLAMAbanieczka2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2017, 11:13 komentarzy 5
Łącznie 33 nieprawidłowości w zakresie powierzania pracy obywatelom Ukrainy wykryli funkcjonariusze Straży Granicznej w kontrolowanej iławskiej firmie.

Łącznie 33 nieprawidłowości w zakresie powierzania pracy obywatelom Ukrainy wykryli funkcjonariusze Straży Granicznej w kontrolowanej iławskiej firmie. (Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.)

Liczne nieprawidłowości w zakresie powierzania pracy obywatelom Ukrainy wykryła kontrola, jaką funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie przeprowadzili w jednej z iławskich firm. Decyzją Sądu Rejonowego w Iławie pracodawca będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze Straży Granicznej objęli kontrolą 127 obcokrajowców.

- Wykazali, że właściciel agencji pośrednictwa pracy powierzył wykonywanie pracy 30 obywatelom Ukrainy na innych warunkach niż określone w zezwoleniu. Natomiast trzech pozostałych cudzoziemców wykonywało pracę bez stosownych dokumentów - informuje por. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. - 6 listopada Sąd Rejonowy w Iławie wydał wyrok skazujący pracodawcę, który naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. 

Decyzją sądu właściciel agencji pracy będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych. 

REKLAMAModera

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ilawianin 5 ponad rok temuocena: 50% 

  Szynaka czy animex jeszcze więcej niech ich zatrudniaja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 4 ponad rok temuocena: 67% 

  szkoda ze nie kontroluja pracodawcow co zatrudniaja polakow

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pip 3 ponad rok temu

  PIP i kontrola??? muszą się zapowiedzieć tydzień przed aby pracodawca wszystko wyprostował a ludzi na czarno wyslal do domu przed kontrolą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~złośliwiec 2 ponad rok temu

  Straż Graniczna ma kontrolować? Od tego przecież jest PIP. Twoje IQ przydałoby się skontrolować, bo chyba zaniżasz normę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ss 1 ponad rok temuocena: 100% 

  50.000 by zapłacił to moze by troche zabolalo a tereaz to placze ale ze smiechu....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATelefon zaufania
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6706 sekundy