REKLAMABANK
REKLAMAbanieczka2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2017, 10:36 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

W siedzibie Urzędu Gminy w Iławie spotkali się dzisiaj wójt Krzysztof Harmaciński, prezes GKS-u Wikielec Krzysztof Sadowski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marek Łukiewski i działacz klubu z gminy Iława oraz członek zarządu W-MZPN Marian Szkamelski. Tematem rozmowy były ambitniejsze niż początkowo informowano plany modernizacji sportowego obiektu w Wikielcu.

We wrześniu tego roku prezentowaliśmy na portalu gotowy projekt budynku zaplecza sportowego oraz przebudowy i rozbudowy trybun na stadionie w Wikielcu. Dokumentację dla projektu obejmującego budowę dwukondygnacyjnego obiektu o powierzchni 285 m2 i rozbudowy trybun do 598 miejsc przygotowało Stowarzyszenie Klub Sportowy GKS LZS Wikielec, uzyskując też pozwolenie na budowę. Prezes GKS-u Krzysztof Sadowski mówił nam wtedy o planach pozyskania przez stowarzyszenie zewnętrznego wsparcia oraz nie ukrywał, że klub liczy także na zaangażowanie ze strony lokalnego samorządu. Takie wsparcie ze strony gminy jest, a wójt Krzysztof Harmaciński chce doprowadzić do bardziej kompleksowej modernizacji sportowego obiektu w Wikielcu. Dzisiaj w siedzibie Urzędu Gminy w Iławie w tej sprawie odbyło się pierwsze z serii planowanych spotkań. 

- Podejmujemy początkowe rozmowy dotyczące współpracy pomiędzy samorządem i klubem, ale przede wszystkim - Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej. Dlatego też dzisiaj na moje zaproszenie pojawił się tutaj prezes W-MZPN Marek Łukiewski - mówi wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Tematem rozmów nie był jedynie plan budowy obiektu szatni, lecz całościowa modernizacja i uatrakcyjnienie sportowego obiektu w Wikielcu. 

- Musimy spojrzeć na całość jako na wizytówkę gminy Iława - podkreśla Krzysztof Harmaciński. 

1,5 - 2 mln złotych - na tyle wstępnie szacuje się wartość sportowej inwestycji w Wikielcu. Wiadomo, że kluczowe będzie pozyskanie zewnętrznego wsparcia.

- To wymaga odpowiedniego przygotowania projektu tak, by miał on jak największe szanse na otrzymanie takiego wsparcia - mówi wójt. - Bez środków zewnętrznych nie będzie możliwości realizacji tego zadania. Interesuje nas dofinansowanie w proporcji co najmniej 50/50, ale szukamy też jeszcze atrakcyjniejszych możliwości i programów.

Następne rozmowy w sprawie Krzysztof Harmaciński planuje w Polskim Związku Piłki Nożnej (z władzami centralnymi) oraz Ministerstwie Sportu i Turystyki. Po tych kolejnych spotkaniach zapadną decyzje dotyczące sposobu realizacji przedsięwzięcia i jego kształtu. Sprawę będziemy śledzić na bieżąco.
 

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~maślany 3 ponad rok temu

  Po co inwestować w ten pseudo klub za lasu !! Jak on zaraz jeb.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 2 ponad rok temuocena: 43% 

  I znów pstryczek dla Centrum Sportu i Burmistrza w Iławie... nie wiem czy się śmiać czy płakac z braku zaangażowania, braku pomysły lub może niechęci naszych włodarzy do piłki nożnej. W małej miejscowości zza lasem można zrobić obiekt za 2 miliony a u nas w mieście nie można ani świateł zrobić a o budowie trubuny to juz można pomarzyć...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gargamel 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Mistrzowie propagandy sukcesu klubu nasiennego ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4716 sekundy