REKLAMANexera
REKLAMASadek

(Fot. Redakcja koła prasowego "Żeromek".)

23 listopada koło humanistyczne z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie wzięło udział w wykładach organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. „Czwartki z humanistyką” to cykl spotkań edukacyjnych, w których licealiści będą brać udział raz w miesiącu.

Wykłady skierowane są do licealistów i gimnazjalistów. Wykładowcy akademiccy zaprezentowali 6 wykładów, które miały poszerzać wiedzę uczniów i zapoznać ich ze środowiskiem akademickim. W listopadzie młodzież z Żeromka wysłuchała następujących wykładów: „Zielony Balonik i inne przypadki – początki polskiego kabaretu”, „Dążenia eurointegracyjne Ukrainy, a relacje z Rosją”, „Szyfr w świecie intymnego wyznania – tajemnice dawnych kochanków”, „Filozof na kanapie, czyli o pożytkach z oglądania seriali”, „Gwara warmińska – dawniej i obecnie”. 

Każdy humanista wyjechał z Olsztyna zadowolony i zaintrygowany wykładami. Zgodnie stwierdzili, że z wielką przyjemnością będą odwiedzać mury uniwersytetu raz w miesiącu, by poczuć się jak prawdziwi studenci. 

Redakcja koła prasowego "Żeromek"

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4933 sekundy