REKLAMApluszak
REKLAMACastrorama
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 listopada 2017, 18:08 komentarzy 14
Fot. Czytelnik. To zdjęcia pojemnika na plastik zrobione w poniedziałek, a zatem ostatniego dnia przed odbiorem, który odbywa się we wtorki.

Fot. Czytelnik. To zdjęcia pojemnika na plastik zrobione w poniedziałek, a zatem ostatniego dnia przed odbiorem, który odbywa się we wtorki.

Po długiej przerwie do skrzynki skarg portalu infoilawa.pl powróciła firma Koma, która w tym roku, w wyniku wygranego przetargu, rozpoczęła świadczenie w Iławie usług wywozu odpadów komunalnych, zastępując w tej roli lokalne spółki komunalne. Nadal jest problem z regularnym opróżnianiem pojemników z opakowaniami plastikowymi - zgłasza nasz czytelnik, nadsyłając zdjęcie z osiedla Podleśnego. Dbamy o czystość w Iławie i wizerunek naszej firmy, dlatego i tak odbieramy takie odpady dwa razy częściej, niż jest to ustalone w regulaminie - odpowiada na te uwagi przedstawiciel Komy.

Jak precyzuje na naszą prośbę czytelnik, który nadesłał załączone zdjęcia, zostały one wykonane w miniony poniedziałek na osiedlu Podleśnym w Iławie. 

- Firma Koma nadal ma problem z regularnym opróżnianiem pojemników z opakowaniami plastikowymi, co widać na załączonych zdjęciach. Butelki „fruwają" po całym osiedlu. Siatkowe kosze bardziej sprawdzały się w tym temacie niż obecne pojemniki - ocenia iławianin.

Jak dodaje, pojemnik opróżniony został kolejnego dnia, tj. we wtorek, co pokrywa się z harmonogramem wywozu odpadów komunalnych w Iławie dostępnym na stronie firmy Koma. Jej przedstawiciel tłumaczy, że spółka i tak wywozi takie odpady dwa razy częściej, niż wynika to z regulaminu.

- Latem (w tym kontekście to okres do końca października - przyp. red.) takie odpady wywoziliśmy dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki, choć według obowiązującego nas regulaminu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego "Czyste Środowisko" częstotliwość w tym czasie to raz na tydzień. Wywóz jednak odbywał się dwa razy częściej bez dodatkowych opłat, w trosce o czystość w Iławie oraz o wizerunek naszej firmy - wyjaśnia koordynator Komy w Iławie Łukasz Wytrykowski. - Zgodnie ze wspomnianym regulaminem 1 listopada częstotliwość wywozu odpadów plastikowych zmienia się i obecnie to raz na dwa tygodnie. My jednak nadal wywozimy odpady plastikowe dwa razy częściej, niż nakazuje regulamin, tj. obecnie raz na tydzień, w każdy wtorek. Robimy to, bo zależy nam na utrzymaniu porządku oraz dobrej opinii mieszkańców. Jednak na jeszcze więcej dodatkowych wyjazdów nie możemy sobie pozwolić, bo nie pobieramy za nie dodatkowych opłat, a każdy taki wyjazd generuje przecież koszty. Jeżeli rzeczywiście dojdzie do przepełnienia pojemnika, nasi pracownicy zabierają wszystkie opady i starają się też uprzątnąć przylegający teren. Kwestia ewentualnych zmian w regulaminie nie leży w naszej gestii. 

Łukasz Wytrykowski odnosi się również do zgłoszonej nam opinii, że siatkowe pojemniki sprawdzały się lepiej, niż te obecnie stosowane. Jak mówi, te poprzednio używane należały do firm, które wcześniej świadczyły w Iławie usługi wywozu odpadów komunalnych, a Koma używa własnych, jak zapewnia koordynator - w pełni zgodnych i spełniających wszelkie normy, w tym także odnośnie rozmiaru.

Przy okazji zapraszamy czytelników do udziału w sondzie. Jak Wy oceniacie firmę Koma, która od kilku miesięcy świadczy w naszym mieście usługi wywozu śmieci?

Ankieta nie istnieje
REKLAMAgeodeta
Swojak

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Basia 14 ponad rok temu

  Odnośnie pojemników firmy Koma- może wizualnie wyglądają lepiej ale są mało praktyczne, dziecko nie może wrzucić któregoś z odpadów ponieważ ta wielka pokrywa jest bardzo ciężka. Dla dorosłego przy wyrzucaniu np. więszej ilości plastiku trzeba sporej siły aby jedną ręką trzymać wieko a drugą wrzucać. W poprzednich nawet małe dziecko sobie poradziło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sprzataczka 13 ponad rok temuocena: 100% 

  Jest znacznie gorzej niż kiedyś, na kościuszki 3 tygodnie nie sprzątali a bałwany ze szkoły, okolicznych sklepów i mieszkańcy zrobili pryzmę ze śmieci wielkości tych pojemników, po co otworzyć śmietniki jak można rzucić obok. Lobby się udało, obca firma zbiera śmieci i nie ma do kogo zadzwonić żeby to od razu załatwili jak było kiedyś. Najlepsze i tak przed nami - w Olsztynie nie można wejść do śmietnika taki syf, kto widział ten wie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marmoto 12 ponad rok temuocena: 100% 

  wszystko byloby ok tylko te kosze...czesto idac ze śmieciami plastikiem czy szklem ma sie obie rece zajete a tu trzeba jeszcze podnosic...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JA 11 ponad rok temuocena: 67% 

  Wiecznie ludziom coś nie pasuje. Mieszkam przy Dąbrowskiego. Tu pojemniki są bardzo często opróżniane. Jest porządek. Nie narzekam. A plastik? Każda butelka powinna być zgnieciona i zakręcona. Wtedy zajmuje mniej miejsca. Sami robicie sobie pod górkę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Helka 10 ponad rok temuocena: 100% 

  Ja na Eko nigdy nie narzekalam, zawsze przed domem czysto i nigdy nie bylo problemu z przepelnionym smietnikiem, a ta akcja z ta nowa firma to jakis smiech na sali

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 9 ponad rok temu

  smiech na sali powiadasz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 8 ponad rok temuocena: 59% 

  A jak wcześniej wywoziły lokalne firmy to płacz i narzekanie, że to, że tamto. Teraz jest gorzej niż było i nagle zaczyna się docenianie starych firm haha. Polacy i ich mentalność..

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 7 ponad rok temuocena: 78% 

  tylko nie eko drogi rambo pocztyaj kurier z 21 to zobacysz gdzie oni smieci wyzucaja

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Shark 6 ponad rok temuocena: 47% 

  Tych butelek zmieściło by się w tych pojemnikach jeszcze raz tyle żeby były pozgniatane i dokręcone nakrętką.

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ada 5 ponad rok temuocena: 50% 

  Nie jest to takie oczywiste. Dzieci w przedszkolach zbierają nakrętki na różne cele, moje dziecko również, więc rodzice przedszkolaków i szkolniaków muszą wyrzucać butelki bez nakrętek. Rozwiązaniem by było ustawienie dodatkowych pojemników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 4 ponad rok temuocena: 81% 

  Mieszkam w domku na terenie miasta Iława. Kilkakrotnie Koma zabierając kolorowe worki nie pozostawiła nowego na wymianę. Kilka razy dzwoniłem w tej sprawie do siedziby w Olsztynie, gdzie oczywiście przepraszano za zaistniałą sytuacje a w rezultacie nic się nie zmieniło. Co ciekawe żadna z pań odbierających tel. nie chciała się przedstawić (myślę że to o czymś świadczy). W rezultacie zrezygnowałem z segregacji.

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~teżmieszkaniec 3 ponad rok temuocena: 40% 

  Dziwne .Jeśli Koma kilkakrotnie zabierała kolorowe worki nie pozostawiając nowego to skąd brałeś te kolorowe worki.Myślę,że należysz do bogatych osób ale jak masz zapłacić 2 zł miesiecznie więcej to robisz aferę i na wszystko narzekasz. Chłopie na telefon wydałeś o wiele więcej , trzeba było w Biedronce kupić 30 worków za 3,50 i i bez czekania na worki Komy segregacje masz rozwiązaną na rok. Ale co tam lepiej pisać narzekać udawać mądrusia i inteligenta.Wstydził byś się chłopie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John Rambo 2 ponad rok temuocena: 88% 

  Jest niehigienicznie wszyscy podnoszą pojemniki a różni ludzie to robią,np.bezdomni.EKo wracaj

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sprawiedliwy 1 ponad rok temuocena: 86% 

  Nie ma co oceniac tylko inni wywalaja smieci do rowu

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5978 sekundy