ZDZ
REKLAMACastrorama
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 grudnia 2017, 13:50 komentarzy 1

(Fot. Czytelnik.)

Do wiosny przyszłego roku trzeba poczekać na możliwość przeprowadzenia remontu, który da nadzieję na trwałe poprawienie parametrów gruntowej drogi gminnej Stawiec-Olbrachtówko - informują urzędnicy suskiego magistratu w odpowiedzi na skargę naszego czytelnika. Wskazaną drogę, co ilustrują zdjęcia, pokrywa rozjeżdżone błoto, a z poprzedniej skargi na ten sam temat wynika, że wystają z niej cegły, które grożą uszkodzeniem pojazdu. Nie jest to jedyna droga dojazdowa do osady Stawiec - dodają urzędnicy. Do czasu przeprowadzenia obiecanego remontu wskazaną trasę lepiej w miarę możliwości omijać. 

- Po raz kolejny zwracam się do państwa z prośbą o nagłośnienie sprawy związanej z drogą gminną na odcinku Stawiec-Olbrachtówko. Po ostatniej państwa interwencji w Urzędzie Miejskim w Suszu droga ta przeszła tylko i wyłącznie "wyrównanie", a tak naprawdę spycharka przyjechała w taki sposób, że stan drogi jeszcze bardziej się pogorszył. [Ostatnio] lokalny kierowca zniszczył sobie na tym odcinku drogi gminnej auto. [...] Pogotowie ratunkowe nie ma żadnych szans, żeby w razie nagłej potrzeby dotrzeć do miejscowości Stawiec. Uniemożliwia to także zwykły, codzienny przejazd i dotarcie do szosy asfaltowej - alarmuje lokalny kierowca.
 

Treść skargi przekazaliśmy suskim urzędnikom wraz z pytaniem, czy droga zostanie wyremontowana, a jeśli tak - w jakim zakresie i jakim terminie.

- Gmina Susz informuje, że jest świadoma stanu, w jakim znajduje się droga gruntowa z Olbrachtówka do miejscowości Stawiec. Niestety, z powodu występowania bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz bardzo wysokiego poziomu wód gruntowych, w chwili obecnej nie istnieje możliwość przeprowadzenia remontu nawierzchni drogi, który wyraźnie i na dłuższy czas poprawiłby jej jakość - informuje w imieniu urzędu Cezary Oracki z referatu promocji. - Już tego próbowaliśmy. Po wcześniejszym sygnale o złym stanie drogi, wykonawca mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych podjął się próby wykonania przeprofilowania korony drogi, które niestety nie przyniosło długotrwałej poprawy stanu nawierzchni. Zarówno przejazdy ciężkiego sprzętu rolniczego, jak i długotrwałe opady spowodowały, że wykonane prace naprawcze nie były w stanie przywrócić równości oraz odpowiedniego zagęszczenia nawierzchni. Z uwagi na powyższe Gmina Susz informuje, że prace naprawczo-konserwacyjne mogące poprawić parametry drogi, zostaną wykonane w okresie wiosennym roku 2018 w ramach prac remontowych, prowadzonych na drogach gminnych o nawierzchni gruntowej. Ponadto Gmina Susz informuje, że droga Olbrachtówko - Stawiec nie jest jedyną drogą dojazdową do osady Stawiec. Mieszkańcy mogą korzystać z drogi prowadzącej od drogi powiatowej w kierunku Zalewa do zabudowań. Alternatywna droga dojazdowa również posiada nawierzchnię gruntową, znajduje się jednak w lepszym stanie niż droga Olbrachtówko - Stawiec.

Fot. Czytelnik. Stan gruntowej drogi gminnej Stawiec-Olbrachtówko pozostawia wiele do życzenia. Urzędnicy nie pozostawiają wątpliwości - jak nam przekazali, przeprowadzenie remontu, który na dłuższy czas poprawi jakość drogi, będzie możliwe dopiero wiosną przyszłego roku.

REKLAMANAJLAK
Swojak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Sołtys 1 ponad rok temu

    Nie da to się parasola w d....pie otwrzyć, podobno niektórym się udaje

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3467 sekundy