REKLAMApluszak
REKLAMAAldortax
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 grudnia 2017, 11:39 komentarzy 4
Ulice Kościuszki i Niepodległości - elementów oświetlenia na lampach nie ma, ponieważ zasady zmienił zarządca drogi, GDDKiA.

Ulice Kościuszki i Niepodległości - elementów oświetlenia na lampach nie ma, ponieważ zasady zmienił zarządca drogi, GDDKiA. (Fot. Info Iława.)

W Iławie za sprawą świątecznych iluminacji można już cieszyć się klimatem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Ale... nie wszędzie. Nasza czytelniczka zwraca uwagę, że iluminacji brakuje na lampach wzdłuż dwóch głównych ulic Iławy: Niepodległości i Kościuszki. Okazuje się, że uwag i zapytań w tej sprawie Urząd Miasta w Iławie otrzymał więcej.

W Iławie rozbłysły już bożonarodzeniowe elementy oświetlenia ulicznego i iluminowane bombki 3D. 

- Widać, że ozdoby zostały zamontowane wszędzie z wyjątkiem ulic Kościuszki i Niepodległości, notabene najbardziej reprezentacyjnych w naszym mieście - zwraca uwagę nasza czytelniczka. - Co się stało, że w tym roku ich nie ma? Pytam, bo w tamtym roku do Mikołajek były już zamontowane. Czy to oznacza, że te najpiękniejsze ulice zostaną bez dekoracji świątecznych?

Takich zapytań do iławskiego ratusza zgłoszono więcej. O przyczynach urzędnicy piszą w komunikacie na ten temat.

Okazuje się, że zasady zmieniła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, która zarządza wymienionymi ulicami.

- W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców dotyczącymi braku ozdób świątecznych na lampach ulicznych wzdłuż ulic Niepodległości i Kościuszki, Urząd Miasta Iławy informuje, że nastąpiła zmiana wymogów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie (zarządca ww. ulic) - wyjaśniają urzędnicy. - Aby zawiesić ozdoby, należy uzyskać stosowne pozwolenie oraz wnieść opłatę za zajęcie pasa drogowego. Rozpoczęliśmy całą procedurę i czekamy na odpowiedź zarządcy. 

Ozdoby na lampach prawdopodobnie jeszcze się tu pojawią. Iławski ratusz rozpoczął procedurę i czeka na odpowiedź GDDKiA.

REKLAMAgeodeta
Swojak

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Lila 4 ponad rok temu

  Jest też długa i jedna z głównych ulic Dąbrowskiego też mogłaby być ustrojona.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lubawa 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Cała Iława budzą się z ręką w nocniku. Czas zmienić władze obudzcie się . Bo jaka góra taki dół. Żal

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Midk 2 ponad rok temu

  No ktoś zaspał...samorządowców zima zaskoczyła...hahaha.Teraz miasto wygląda fatalnie.A gdyby tak wypłatę zapomnieć przelać na konto...oj byłoby strasznie a mieszkańców i miasto można zbyć dyplomatycznie..żenada.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jimmy James 1 ponad rok temuocena: 100% 

  w połowie stycznia powieszą. Pani J. temat przespała i tyle w temacie:) Takie pozwolenie od GDDiK powinno być już w październiku na biurku. Iławska żenada.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3935 sekundy