REKLAMAPluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 grudnia 2017, 13:56 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

Przy ulicy Koralowej w Nowej Wsi ciągle nie świecą nowe, postawione tu w październiku tego roku latarnie. Na prośbę naszego czytelnika uzyskaliśmy w Urzędzie Gminy w Iławie informację, co jest tego przyczyną. Kolejna, poważniejsza bolączka mieszkańców to zły stan miejscowej gruntowej drogi, zwłaszcza grząskie pobocza, które wręcz uniemożliwiają wyminięcie się samochodów.

- Mieszkam w Nowej Wsi na ulicy Koralowej. Na początku października wkopali nam latarnie, które do dzisiaj nie świecą, ponadto podczas ich wkopywania zniszczyli nam jeszcze bardziej drogę, która już wcześniej nie była w najlepszym stanie... - napisał do nas czytelnik. - W okropnym stanie jest sama droga, jak i pobocza, które w ogóle nie są utwardzone. W przypadku najechania na nie samochodem grozi to zakopaniem się.

Sami też odwiedziliśmy wskazane miejsce, gdzie potwierdziliśmy zły stan opisanej nam drogi. Rozmawialiśmy też z mieszkańcami, którzy przekazali nam, że po robotach związanych z instalacją latarni stan drogi jeszcze się pogorszył. Bolączką są zwłaszcza grząskie, zapadające się pod ciężarem auta pobocza, gdzie - jak na mówili mieszkańcy - kopano, by położyć infrastrukturę pod latarnie.

O tych problemach poinformowaliśmy Urząd Gminy w Iławie. 

- Oświetlenie ul. Koralowej było realizowane w ramach inwestycji Gminy Iława polegającej na budowie oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Iława, w tym również na w/w ulicy. Dopiero po wybudowaniu linii oświetleniowej Gmina Iława mogła zgłosić do właściwego operatora gotowość do podłączenia wybudowanego odcinka oświetlenia ulicznego. Zgłoszenie to uruchomiło procedurę podłączenia zasilania, za co odpowiada Zakład Energetyczny. Wg posiadanych informacji procedura podłączania dobiega końca i w najbliższym czasie oświetlenie zostanie uruchomione - odpowiedział na zastrzeżenia mieszkańców Krzysztof Portjanko, kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego w Urzędzie Gminy w Iławie. 

Sprawę latarni można zatem uznać za wyczerpująco wyjaśnioną, a co z drogą?

- Nie zgodzę się z informacją, że ul. Koralowa, która jest drogą gruntową, ciągle jest w złym stanie technicznym. W ostatnim czasie występowały niesprzyjające warunki atmosferyczne i ciągłe deszcze, co ma znaczący wpływ na stan techniczny drogi. Jednakże Gmina Iława utrzymuje tę drogę w ciągłej przejezdności, wykonując kilka doraźnych remontów w ciągu roku. Ponadto prace związane z budową oświetlenia nie miały wpływu na stan drogi, ponieważ linia oświetleniowa i słupy zlokalizowane są w poboczu tej drogi. Drogi gruntowe, co wynika z ich specyfiki, nie mają utwardzonych poboczy. Jeśli nastąpi poprawa pogody i nawierzchnia podeschnie, będzie możliwe wykonanie bieżącej naprawy jezdni. Załączone zdjęcie nie odzwierciedla stanu całej drogi, tylko specjalnie wybrany fragment - uważa kierownik. 

Dodajmy, że zdjęcia rzeczywiście wykonane są w miejscu, gdzie stan drogi pozostawia najwięcej do życzenia. Tylko takie zdjęcia można bowiem uznać za właściwą ilustrację do opisywanych problemów użytkowników. Te problemy dotyczą co najmniej kilkuset metrów. Mieszkańcy liczą na sprawną interwencję, gdy tylko warunki atmosferyczne pozwolą na przeprowadzenie potrzebnych napraw.

Ulica Koralowa w Nowej Wsi - jej zły stan jest przedmiotem skargi mieszkańców, którzy liczą na sprawną interwencję gminy (fot. Info Iława).

REKLAMAgeodeta
Swojak

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Koral 3 ponad rok temu

  Te zdjęcia nie są z najgorszych miejsc ! Droga przebudowana 5 lat temu jest chyba najwiekszym bublem w tej wsi. Zamiast nawieszchni z kruszywa które miało być w pierwotnym projekcie otrzymaliśmy podsypkie piaszczysto-gliniastą ktora jest równana kilkanaście razy w roku, nie tylko przez drogowców lecz również przez mieszkańców mających dość.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 2 ponad rok temu

  Brak słów!!!jJakby mieszkał tam jakiś urzednik napewno było by inaczej!A jak dzieci mają dojść do autobusu? To nikogo nie interesuje!!! Droga remontowana?Kto to widział? Przewałkowana tak i to dopiero w tym roku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gie 1 ponad rok temu

  Tą drogą ciężko przejść to co mówić o jej przejezdności może by tak kto z gminy się nią pofatygował i nagrał jej faktyczny stan od początku do końca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3518 sekundy