REKLAMApluszak
REKLAMAinkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 grudnia 2017, 16:01 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

W sytuacji nie do pozazdroszczenia znalazł się nasz czytelnik. Tuż przed przedświątecznym weekendem rozbolał go tzw. "ząb mądrości". Ekstrakcją ósemek z reguły musi zająć się chirurg stomatolog, dlatego dentysta z Kisielic, gdzie w pierwszej kolejności zgłosił się mężczyzna, odesłał do przychodni Rodzina w Iławie, gdzie przyjmuje lekarz z takimi kwalifikacjami. 

Tam, jak nas informuje zgłaszający, dzisiaj (22 grudnia) rano pacjent otrzymał informację o tym, że praktyka stomatologiczna jest nieczynna i będzie ponownie otwarta dopiero po Nowym Roku.

- Próbowałem to wyjaśnić w rejestracji, mówiłem o tym, że ząb boli, ale nic nie uzyskałem - relacjonuje mężczyzna. - To jest przychodnia, więc lekarz powinien być, prawda? Byłem jeszcze w kilku innych miejscach i wszędzie zostałem odesłany z kwitkiem.

Mając na uwadze pilny charakter sprawy, od razu próbujemy ustalić, czy to prawidłowa sytuacja. Ale okres przedświąteczny ma swoje prawa, nie odpowiadają telefony praktyki, przychodni ani rzecznika olsztyńskiego Narodowego Funduszu Zdrowia.  Możemy sobie wyobrazić, że to w wielu sytuacjach droga, jaką musi przejść przeciętny pacjent. Nigdzie nie udaje się nam dodzwonić, ale na miejscu, w przychodni przy Alei Jana II w Iławie (otwartej dzisiaj do godziny 18:00) potwierdzamy, że praktyka stomatologiczna jest zamknięta ze względu na urlop lekarza. Nie ma możliwości przyjęcia pacjenta, nawet z bólem - dowiadujemy się w recepcji.

W tej sytuacji pozostaje jedynie skupić się na próbie udzielenia czytelnikowi praktycznej porady. Co robić w takiej sytuacji, z bólem, tuż przed wypadającym przed świętami weekendem, gdy nie ma szansy na przyjęcie w lokalnej praktyce ze względu na nieobecność lekarza?

Na infolinię dla pacjenta warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ od razu udaje się nam dodzwonić. Szybko otrzymujemy życzliwą informację o świątecznym pogotowiu stomatologicznym. Taką rolę będzie pełniła dla całego naszego regionu od godziny 19:00 dzisiaj (22 grudnia) do godziny 7:00 w dniu 27 grudnia przychodnia przy ulicy Ratuszowej 4 w Olsztynie (tel. 89 527 36 10). Czy przyjmuje tam chirurg? - dociekamy. Nasza rozmówczyni nie ma pewności, więc sprawdzamy bezpośrednio we wskazanej przychodni.

- Nie mamy w naszej przychodni chirurga stomatologa i nie będzie go także podczas dyżuru świątecznego. To doraźna pomoc stomatologiczna - nie pozostawia wątpliwości recepcjonistka, ale i daje cień nadziei, mówiąc: proszę dzwonić po 19:00, gdy będzie lekarz, on zapozna się ze sprawą i podejmie decyzję.

Wcześniej można ewentualnie szukać w innych miastach przychodni, gdzie przyjmuje chirurg stomatolog. Jakie są szanse na zorganizowanie takiej wizyty w przedświąteczny piątek po południu? Niestety małe. W przypadku, gdyby nasz czytelnik chciał spróbować, lub w przypadku zapytań dotyczących dostępności innych usług medycznych w okresie świątecznym, podajemy numer infolinii dla pacjentów funkcjonujący w olsztyńskim NFZ: 89 679 39 00
 

REKLAMANAJLAK
Swojak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Karolina 1 ponad rok temu

    Miałam tak samo przed Wielkanocą. Niestety ból ósemki był tak niesamowity, że pozostało mi skorzystać z prywatnego gabinetu w Iławie. Koszt 350zl....

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3354 sekundy