REKLAMABANK
REKLAMAORKA
„Jesteśmy razem…” oraz „Pomagasz innym – pomagasz sobie

„Jesteśmy razem…” oraz „Pomagasz innym – pomagasz sobie" - to projekty edukacyjne zrealizowane w ramach programu "Bezpieczna+" (fot. archiwum szkoły).

W środę 20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie odbyło się uroczyste podsumowanie działań, które realizowane były od września w ramach rządowego programu wspomagania Bezpieczna+, współfinansowanego przez wojewodę warmińsko – mazurskiego. 

Uczniowie szkoły mieli okazję wysłuchać i obejrzeć prezentacje multimedialne ukazujące efekty zrealizowanych projektów edukacyjnych „Jesteśmy razem…” oraz „Pomagasz innym – pomagasz sobie”. Były one realizowane przez Szkolny Klub Wolontariatu i Szkolny Klub Integracji.  

Celem projektu „Jesteśmy razem…” było nawiązanie współpracy z iławskimi stowarzyszeniami i instytucjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, próba określenia liczby osób niepełnosprawnych korzystających z pomocy różnych instytucji w Iławie oraz uczących się i czynnych zawodowo, a także oszacowanie poziomu dostosowania miejsc użytku publicznego do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Młodzież udała się do iławskich instytucji zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym w celu przeprowadzenia wywiadów. Zebrane informacje pozwoliły wyciągnąć odpowiednie wnioski  i przedstawić je na forum szkoły. 

Natomiast celem kolejnego projektu „Pomagasz innym – pomagasz sobie…” była m.in. integracja uczniów naszej szkoły z dziećmi i młodzieżą z Domu Dziecka w Pacółtowie, a także z osobami starszymi z Domu Opieki Społecznej w Iławie. Ponadto zorganizowana została akcja charytatywna na rzecz podopiecznego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. 

Ponadto podczas spotkania zostały zaprezentowane w formie multimedialnej pozostałe projekty i działania, a były to: 

 • Szkolny Dzień Profilaktyki;
 • Szkolny Dzień Integracji; 
 • Prezentacja osiągnięć i hobby uczniów podczas Święta Szkoły „Od hobbysty do noblisty”; 
 • Warsztaty integracyjne w Kaczym Bagnie;
 • Warsztaty umiejętności psychospołecznych;
 • I Sejmik Samorządów Uczniowskich - sympozjum „Co z tą młodzieżą?”;
 • Warsztaty z zakresu umiejętności rozwiązywania problemów poprzez mediacje i negocjacje; 
 • Ogólnoszkolny konkurs na scenki pokazujące zagrożenie cyberprzemocą; 
 • Spotkanie młodzieży z psycholog dr Aleksandrą Piotrowską - „Wpływ młodzieńczych wyborów na dorosłe życie”;
 • Konferencja powiatowa z dr Aleksandrą Piotrowską - „Rola rodziny i szkoły w kształtowaniu postaw i wartości wśród dzieci”;
 • Szkolenie z p. Marleną Szwemińską (konsultant z Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli) nt. metod i sposobu pracy z dziećmi o specyficznych trudnościach;
 • Projekty edukacyjne „Bezpieczni w szkole i naszym mieście” oraz „Jesteśmy równi”. 

Działania realizowane były przez nauczycieli szkoły, uczniów a także częściowo przy współpracy z instytucjami i stowarzyszeniami.

W podsumowaniu w/w działań wzięli udział uczniowie szkoły, nauczyciele, a także przedstawiciele Rady Miejskiej w Iławie: pani Elżbieta Prasek – wiceprzewodnicząca rady oraz radni pan Janusz Zaborowski i pan Robert Kowalewski.

Anna Kilanowska
Blandyna Cieszewska
Magdalena Lewkiewicz

"Piątka" podsumowała swój udział w projekcie "Bezpieczna+" współfinansowanym ze środków wojewody warmińsko-mazurskiego (fot. archiwum szkoły).
 

REKLAMAGaleria

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3315 sekundy