REKLAMAhullo
REKLAMAGaleria

(Fot. Archiwum szkoły.)

W sobotę, 17 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odbyły się uroczystości Święta Szkoły z okazji 545. rocznicy urodzin Patrona. Święto swoją obecnością uświetnili Burmistrz Miasta Iławy Adam Żyliński, dyrektor MZOSiP oraz dyrektorzy iławskich szkół, przedszkoli i instytucji, przyjaciele szkoły, rodzice, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, uczniowie.

Szkoła co roku w lutym obchodzi święto. Nie jest to przypadkowa data, bowiem 19 lutego 1473 roku w Toruniu przyszedł na świat wybitny polski astronom Mikołaj Kopernik - Patron szkoły. Jego osiągnięcia są dla uczniów drogowskazem w zdobywaniu wiedzy i odkrywczych poszukiwań. Dlatego dzieci dumne, że ich szkoła nosi imię tak wielkiego Polaka, uczciły jego pamięć, w tym roku przenosząc się w baśniowy świat niezwykłego czarodzieja, fikcyjnego bohatera opowieści napisanej przez Jana Brzechwę. Opowieści o Akademii prowadzonej przez pana Ambrożego Kleksa, w której zajęcia były niezwykłe i rozmaite, tak jak te przygotowane przez uczniów iławskiego „Kopernika”. Dzieci zaprezentowały projekty edukacyjne z różnych dziedzin nauki: z fizyki - pokaz baniek mydlanych, z języka polskiego - projekt czytelniczy "Żywe okładki", z chemii - wybuchowy pokaz. Goście obejrzeli też pokaz taneczny z własną choreografią uczennicy, wysłuchali recytacji wierszy i piosenek w wykonaniu utalentowanych uczennic oraz szkolnego zespołu wokalnego, zobaczyli pokaz układania kostek Rubika, poznali wyniki konkursów o Mikołaju Koperniku - wiedzowego i plastycznego. Wyjątkowym momentem było „pieczenie” przez wszystkich obecnych pierników z uczniem klasy pierwszej. Zebrani obejrzeli też pokaz, jak pierwszoklasiści piekli pierniki, którymi w czasie uroczystości poczęstowali gości.

Koordynatorem obchodów była Barbara Kastrau - Widłas, a uroczystość poprowadzili Mikołaj Kopernik i Ambroży Kleks, czyli Oliwia Winiewska i Mateusz Wasiewski z klasy III a.

Przed uczniami kolejny rok ciężkiej pracy po to, żeby znów mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami w różnych dziedzinach, krocząc śladem wybitnego uczonego i patrona szkoły. 

[SP1]

REKLAMAHullo3

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAAndrzejówka
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAMatamatyka
REKLAMAGaleria Jeziorak
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7101 sekundy