REKLAMASpeed
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 marca 2018, 09:11 komentarzy 4
Cyprian Grabowski podczas tegorocznej studniówki

Cyprian Grabowski podczas tegorocznej studniówki "Żeromka". Sam jeszcze nie jest maturzystą, ale uczestniczył w imprezie, by uwiecznić jej najlepsze momenty. (Fot. Archiwum własne.)

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich vlogerów, a od niedawna także uczniem iławskiego "Żeromka". I to właśnie swojej nowej szkole poświęcił jeden z najnowszych filmów. Pierwszy, ale już wiadomo, że nie ostatni. 

"Dzień w mojej szkole" to kilkuminutowy film, dokumentujący przeciętny dzień spędzony w "Żeromku". Jego autorem jest iławianin - Cyprian Grabowski, uczeń pierwszej klasy o profilu humanistyczno-prawnym, a prywatnie autor vlogów poświęconych kreskówkom, którego każdego dnia śledzi prawie 400 tysięcy internautów. 

Choć film opublikowany został dopiero pod koniec lutego, obejrzało go już ponad 60 tysięcy osób. A na tym na pewno nie koniec, bo liczba odsłon rośnie każdego dnia. 

- Cieszę się, że film cieszy się tak dużą popularnością wśród moich widzów - przyznaje Cyprian. - Starałem się w nim pokazać szkołę tak, jak sam ją widzę. Wszystko jest w nim prawdziwe: szkoła, uczniowie, wyjazdy na wykłady akademickie, a nawet sympatyczna Pani Jadzia, którą mijamy każdego dnia, wchodząc do szkoły - dodaje. 

Film Cypriana Grabowskiego - choć dotyczy głównie szkoły - pokazuje też z najlepszej perspektywy miasto i jego uroki. Mimo że nagrywany był w zimowej scenerii, ukazuje walory turystyczne i nowoczesną infrastrukturę okolic "Żeromka": basen, lodowisko, port i boisko. I rzeczywiście - nie każda szkoła w regionie może poszczycić się takimi atutami, czemu swój wyraz dają internauci, pozostawiając pod filmem pozytywne komentarze czy dając popularne "łapki w górę". 

Jak się okazuje, lada dzień światło dzienne ujrzy kolejna produkcja Cypriana o szkole. 

- Będzie to mój kolejny krótki film o "Żeromku", tym razem dla osób, które już teraz zastanawiają się nad tym, którą szkołę średnią wybrać - przyznaje Cyprian. - Pokażę w nim, że szkoła to nie tylko nauka, ale też pasja i że w "Żeromku" rzeczywiście wspiera się uczniów z różnego rodzaju zainteresowaniami. Będzie to też odpowiedź na prośby moich widzów, którzy chcieli uzyskać nieco więcej konkretnych informacji o szkole - dodaje. 

Scenariusz nowego filmu stworzony został przez samych uczniów, a konkretnie przez członków Koła Humanistycznego. Nad całością czuwała nauczycielka języka polskiego Agnieszka Tomaszewska-Młotek. W filmie zobaczyć będzie można też ujęcia z drona, wykonane przez Mateusza Kowalskiego z Forest Grandfather Studio.

Redakcja koła dziennikarskiego "Żeromek"
Wideo: Youtube/Cyprian Grabowski.

 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ATM - ;) 4 ponad rok temu

  AVE AVE AVE, Ich Habe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rabotay73 3 ponad rok temuocena: 57% 

  Całkiem ciekawie jak na pierwszoklasiste. Gratulacje!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomk26 2 ponad rok temuocena: 36% 

  czy mi się tylko wydaję, czy on jest tak bardzo irytujący w odbiorze ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jutub 1 ponad rok temuocena: 25% 

  60tys i hit internetu, no brawo redakcjo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4339 sekundy