REKLAMAPanczen1
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 marca 2018, 12:34 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

W niebo w Iławie, na powitanie wiosny, znów wzbiły się kolorowe baloniki. To już dziewiąty raz, gdy dzieci i pracownicy z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Iławie w ten barwny sposób inaugurują nową, wyczekiwaną porę roku. 

Dokładnie o godzinie 12, gdy przed ratuszem miejskim rozległy się pierwsze dźwięki hejnału, dzieci wypuściły baloniki z przyczepionymi karteczkami z adresem przedszkola i prośbą o to, by z miejscowości, gdzie balonik upadnie, przesłać pozdrowienia. W ten sposób przedszkolaki witają wiosnę, ale też uczą się geografii. Będą teraz wyczekiwać odpowiedzi, a te - jak wiadomo na podstawie doświadczeń z ubiegłych lat - nadchodzą zarówno z miejscowości w naszym powiecie, jak i z odleglejszych miejsc w kraju, a nawet z zagranicy. Jeśli balonikom będą sprzyjać pomyślne wiatry, to mogą nawet dolecieć za naszą zachodnią albo południową granicę.

W happeningu uczestniczyli włodarze miasta. Burmistrz Adam Żyliński oraz jego zastępczynie Mariola Zdrojewska i Ewa Junkier przygotowali dla przedszkolaków słodki poczęstunek.

Zdjęcia: Info Iława.
 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~ja 2 ponad rok temu

    A na Podleśnym przedszkolaki też witały wiosnę ... i co ?? zdjęć brak.... :(

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~marmoto 1 ponad rok temu

    a wiosny jak nie było tak nie ma...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5785 sekundy