REKLAMABANK
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2018, 10:14 komentarzy 2
Mikołaj Ryll z pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w matematycznym konkursie WAT.

Mikołaj Ryll z pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w matematycznym konkursie WAT. (Fot. Sebastian Jurek)

99 najzdolniejszych matematyków ze szkół średnich, którym patronuje Wojskowa Akademia Techniczna, wzięło udział 16 marca 2018 r. w finale IX Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego. Zwyciężył Mikołaj Ryll z iławskiego Żeromka. W eliminacjach, przeprowadzonych w 61 szkołach w grudniu zeszłego roku, startowało ponad 1100 uczniów.

Pięcioro laureatów tegorocznego konkursu ma już zapewnione miejsce na wybranym przez siebie kierunku cywilnym WAT: zdobywca I miejsca Mikołaj Ryll z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie, II – Przemysław Podleśny z II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie, III – Tomasz Szałkowski z ZSO w Iławie, IV – Roksana Pawlic z Zespołu Szkół Technicznych w Turku i V – Kamila Biernacka z II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku. Otrzymali oni również promesy bezpłatnego zakwaterowania w domu studenckim na pierwszym roku akademickim. Warunkiem wykorzystania nagród jest zdanie przez nich matury i podjęcie studiów cywilnych w Akademii od razu po maturze.

Komisja przyznała też tradycyjne wyróżnienie dla najlepszego finalisty ze szkoły im. gen. Kaliskiego – w tym roku najlepsza okazała się Roksana Pawlic z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Turku. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, laureat I miejsca kalkulator graficzny, zegarek i ebook, a pozostali tablety lub ebooki.

Puchary i nagrody wręczył laureatom rektor-komendant WAT. 

- Na tej sali nie ma przegranych, wszyscy jesteście zwycięzcami. Samo to, że trafiliście do finału tak trudnego konkursu, świadczy o tym, że jesteście naprawdę bardzo dobrzy. Dlatego najchętniej jako rektor chciałbym Was wszystkich widzieć na studiach w Wojskowej Akademii Technicznej – mówił płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek. 

Jednocześnie gratulował nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie swoich uczniów do udziału w konkursie. 

- To jest również Wasz sukces i efekt Waszej wielkiej i trudnej pracy – dodał.

W konkursie matematycznym organizowanym przez WAT udział biorą uczniowie szkół imienia generała oraz szkół objętych patronatem Akademii. Przygotowując się i biorąc udział w konkursie, młodzież może rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia matematyczne, a także sprawdzić poziom wiedzy przed czekającym ich sprawdzianem maturalnym. Autorami zadań i pytań testowych, zarówno w eliminacjach, jak i w finale są nauczyciele akademiccy z Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT, dr Lucjan Kowalski i mgr Wojciech Matuszewski. Inicjatorem i pomysłodawcą konkursu był prof. dr hab. n. mat. inż. Jerzy Gawinecki.

Finał konkursu składa się z dwóch części, najpierw uczniowie rozwiązują 3 zadania problemowe, a w drugiej części odpowiadają na 10 pytań testowych. Do każdego z pytań są zaproponowane 4 odpowiedzi, z których jedna, dwie, trzy lub cztery są poprawne.

Łącznie w dziewięciu dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział ponad 7000 uczestników. Fundatorami nagród rzeczowych w tegorocznej edycji konkursu byli rektor-komendant WAT, burmistrz Błonia, burmistrz warszawskiej dzielnicy Wola i starosta Bartoszyc.

Agata Reed

Uczniowie "Żeromka" Mikołaj Ryll i Tomasz Szałkowski zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w matematycznym konkursie Wojskowej Akademii Technicznej. Obaj mają już zapewnione miejsce na wybranym przez siebie kierunku cywilnym WAT (fot. Sebastian Jurek).

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~dodI 2 ponad rok temu

    Gratulacje !!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~wit 1 ponad rok temu

    Gratulacje...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3514 sekundy