REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 marca 2018, 11:46 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

Doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, wyrabianie czujności ortograficznej, promowanie uczniów, którzy mogą pochwalić się świetną znajomością zasad poprawnej polszczyzny - to główne cele Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O Pióro Starosty". Dzisiaj, 23 marca, w Starostwie Powiatowym w Iławie rozegrano go już po raz 15.

W szranki rywalizacji stanęło osiem osób. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie reprezentowali Łukasz Ogonowski i Sandra Rawińska, Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie Julita Dubanowska, Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie Błażej Adamski i Małgorzata Junker, Zespół Szkół w Lubawie Katarzyna Nadolska i Dominika Frydrych, natomiast Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu Kamil Drzewoszewski. 

Uczniowie zmagali się z niełatwym tekstem, fragmentem przemówienia Józefa Piłsudskiego, który odczytała Małgorzata Lewko - nauczyciel w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. 

Dyktanda zostały sprawdzone przez nauczycieli polonistów: Katarzynę Dobrowolską-Tatarek (ZSO w Iławie), Agnieszkę Sendecką (ZS im. Konstytucji 3 Maja w Iławie), Danutę Nowasielską (ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie), Hannę Dembicką-Łasecką (ZS w Lubawie) i Annę Gaszczyńską (ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu).

Zwycięzcą tegorocznych zmagań "O Pióro Starosty" został Łukasz Ogonowski. Na drugim miejscu uplasowały się ex aequo Sandra Rawińska i Katarzyna Nadolska. Trzecia lokata przypadła w udziale Błażejowi Adamskiemu.

Gratulacje!

Dla uczestników nie zabrakło nagród i upominków. Pióro, nagrody książkowe i dyplomy przekazał im Starosta Iławski Marek Polański.

Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Safiras 1 ponad rok temuocena: 100% 

    infoilawa- jedynie medium na rynku iławskim, nie to co skrajnie zmanipulowane forum i papierowa odsłona gazeciny pod zanwą Kurier Iławski z łojcem Jarosławem na czele. Infoilawa = rzetelna informacja!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 3.1358 sekundy