REKLAMAMichał Młotek
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 lipca 2018, 10:09

(Fot. materiały prasowe.)

Ponadnormatywna zawartość manganu w sieci - to powód, dla którego obowiązuje warunkowa przydatność do spożycia wody z wodociągu w Borecznie w gminie Zalewo.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Iławie wydała komunikat w tej sprawie 26 lipca. Zawarte w nim informacje obowiązują do odwołania. 

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Iławie informuje, że 26 lipca 2018  r. wydał decyzję administracyjną stwierdzającą warunkową przydatność wody do spożycia z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę w Borecznie (gm. Zalewo),  który zaopatruje w wodę miejscowości: Boreczno, Śliwa, Duba, Huta Wielka, Karpowo, Wielowieś i Jaśkowo, ze względu na ponadnormatywną zawartość manganu w sieci 128μg/l (norma 50μg/l) - podaje szefowa iławskiego Sanepidu Jolanta Labiś. - Jednocześnie informuję, że podwyższona zawartość w wodzie manganu nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia konsumentów. Może być natomiast uciążliwa, gdyż może prowadzić do niepożądanych zmian właściwości organoleptycznych wody, tj. zapachu, smaku i barwy.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Zalewie, administrator wskazanego wodociągu, przedłożył plan działań naprawczych zaakceptowany przez burmistrza Zalewa oraz został zobowiązany do podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań w terminie do 31 grudnia tego roku.

REKLAMANAJLAK
REKLAMADebata

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.335 sekundy