ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 sierpnia 2018, 09:37

(Fot. nadesłane.)

W piątek, 24 sierpnia synoptycy spodziewają się załamania pogody. Gwałtowne burze przejdą nad krajem w ciągu dnia i nocą. Wśród ostrzeżeń, wydanych w związku z tym zagrożeniem, jest alert dla powiatu iławskiego.

Obowiązuje od godziny 14:00 w dniu 24 sierpnia do godziny 1:00 w dniu 25 sierpnia. Jest to ostrzeżenie pierwszego stopnia (żółte) dotyczące burz z gradem.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - ostrzega synoptyk IMGW-PIB Magdalena Pękala.

Z innego komunikatu IMGW-PIB dotyczącego spodziewanego załamania pogody wynika, iż od soboty wystąpi duże ochłodzenie. Temperatura niemal w całym kraju spadnie o około 10°C. Poprawa pogody możliwa dopiero od poniedziałku.

REKLAMAPellet
REKLAMADebata

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3416 sekundy