REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 września 2018, 16:22 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe.)

Policja ostrzega przed prośbami ze strony rzekomych znajomych, kontaktujących się za pomocą portali społecznościowych i proszących o nasz numer telefonu. Takiej prośbie uległo kilku mieszkańców naszego powiatu. Stracili w ten sposób znaczne kwoty.

Do iławskiej komendy policji zgłaszają się osoby, które zawiadamiają o oszustwie. 

Z reguły wygląda to następująco: pokrzywdzony otrzymuje zaproszenie do grona znajomych na portalu społecznościowym. Jest przy tym przekonany, że prośba pochodzi od osoby, którą rzeczywiście zna. Następnie jest proszony o numer telefonu i dostaje wiadomość tekstową z kodem i prośbą o jego odesłanie. Pokrzywdzeni robią to, o co ich poproszono. Po chwili jednak otrzymują wiadomość od operatora sieci komórkowej, że ich konta zostały obciążone kwotą kilkuset złotych. Gdy sprawdzają listę znajomych, kontakt jest już zablokowany...

Niestety - do iławskiej komendy policji wpłynęło już kilka takich zgłoszeń

Policjanci przestrzegają przed niejasnymi sytuacjami i prośbami, które otrzymujemy za pośrednictwem portali społecznościowych. Wszystkie operacje, które wykonujemy na komputerze czy telefonie, powinny być dla nas zrozumiałe i jasne. Jeśli dana sytuacja budzi wątpliwości, lepiej odmówić, niż paść ofiarą oszusta.

Pamiętajmy, przestępcy stosują coraz to nowe metody i scenariusze. 

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPellet
REKLAMAMichał pop up

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Monia 1 ponad rok temuocena: 100% 

    Serio, ktoś dał się na to nabrać?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3247 sekundy