REKLAMAPatrz
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2018, 14:29 komentarzy 14

(Fot. Info Iława.)

Czwartek, 4 października - to dzień oficjalnego otwarcia Centrum Aktywności Lokalnej. Uroczyście przecięto wstęgę nowego obiektu, który powstał po gruntowanej przebudowie i rewitalizacji poprzemysłowej hali znajdującej się na zapleczu ulicy Jasielskiej w Iławie. Teraz centrum ma służyć osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, a zwłaszcza niepełnosprawnym, seniorom i dzieciom.

Wstęgę nowego obiektu, który mieści się przy ulicy Wiejskiej w Iławie, przecięli burmistrz Adam Żyliński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie Irena Kasprzycka, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Iławie Marian Wilkowski oraz Anna Szymczak, prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego IPB, które było wykonawcą inwestycji.

Uroczystość, połączona ze zwiedzaniem centrum i uatrakcyjniona częścią artystyczną w postaci występu Chóru Uniwersytetu III Wieku "Vivat", zgromadziła licznych gości. To przedstawiciele lokalnych samorządów, osoby niepełnosprawne i ich bliscy oraz przedstawiciele organizacji działających na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

O Centrum Aktywności Lokalnej

Centrum Aktywności Lokalnej to nowy obiekt o powierzchni ponad 2,3 tys. m2 powstały po przebudowie dawnej hali przemysłowej przy Zakładzie Karnym w Iławie. Budowa centrum stanowi jedną z trzech części dużego projektu dotyczącego kompleksowej rewitalizacji rejonu ul. Jasielskiej w Iławie.

Centrum to obecnie 10 dużych specjalistycznych pracowni, w tym umiejętności społecznych, krawiecko-hafciarska, gastronomiczna, multimedialna, gospodarstwa domowego, przygotowania do pracy, rękodzieła oraz gospodarcza i stolarska. 

Ponadto znajdują się tutaj: pomieszczenie rehabilitacji ruchowej, jadalnia z zapleczem kuchennym, sala konferencyjna, sala aktywnej rekreacji, dwie sale spotkań dla dorosłych i młodzieży, gabinety (psychologa, logopedy, pedagoga, lekarza i pielęgniarki) oraz mieszkanie treningowe.

Obiekt w szczególny sposób dedykowany jest osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, tj. osobom z niepełnosprawnościami, a także dzieciom oraz osobom starszym. W ofercie centrum znajdą się różnorodne formy wsparcia i aktywizacji mieszkańców, umożliwiające rozwijanie własnego potencjału, m.in. terapia sensoryczna dla dzieci  (sala doświadczania świata), czy pierwsze w okolicy mieszkanie wspomagane, które umożliwi rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami korzystanie z czasowego zastępstwa w opiece w sytuacjach kryzysowych.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu to 9,1 mln złotych, a dofinansowanie wynosi blisko 3,4 mln złotych. 

Iława. Uroczyste przecięcie wstęgi i zwiedzanie Centrum Aktywności Lokalnej.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPakersi

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ed 14 ponad rok temuocena: 100% 

  Uważam że wszystko co służy społeczeństwu jest ok i nie ważne jaka opcja polityczna się do tego przysłużyła Najważniejsze jet to co dobrze służy społeczeństwu pochwalam tę inwestycję brawo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zainteresowany 13 ponad rok temuocena: 75% 

  Wszystko pięknie cacy, temat chwytliwy. Do sedna jednak. Byłem, widziałem, oceniam. Z zewnątrz budynek robi wrażenie. Obok hale psują cały zachwyt. W środku zaś, mnóstwo do zrobienia. Kilkanaście sal pustych, bez wyposażenia. Wielkie przecięcie wstęgi zdecydowanie za wcześnie. Organizacja wczorajszego dnia wykazała szereg niedociągnięć, coś co mnie zniesmaczyło to dwie sale do konsumpcji. Osoby niepełnosprawne w jednej sali z ochłapami, a VIP y na wypasie w drugiej. Integracja? Mam nadzieję, że od listopada kiedy to wszystko ruszy, będzie już tylko lepiej. To już trzeci w Iławie ośrodek wspierania osób niepełnosprawnych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 12 ponad rok temuocena: 88% 

  Wspaniałe przedsięwzięcie. Gratuluję Panie Burmistrzu i jednocześnie bardzo dziękuję za utworzenie w Iławie takiego miejsca m.in dla osób niepełnosprawnych. Teraz z niecierpliwością czekamy na spełnienie obietnicy Pana Starosty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janusz 11 ponad rok temuocena: 50% 

  Wy [...] Trolla! Dość farbowanych [...].

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawianka 10 ponad rok temuocena: 38% 

  Taki był zamiar, żeby wszystko oddać podczas kampanii wyborczej. Jednak co by nie mówić jest to jedyna inwestycja, która wyszła obecnej władzy. Reszta to kompletna kompromitacja... mam nadzieję, że ludzie przejrzą na oczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 9 ponad rok temuocena: 36% 

  Dziwnym trafem wszystkie inwestycje oddawane teraz... Wnioski wyciągnijcie sami!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~K.M. 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Nie wyciagne żadnych wnioskow bo kazdy by tak zrobil. Ptasznik, Maskiewicz czy tez Twoj ukochany Pan Zuchowski. Troszeczke pomyslunku czlowieczku. Tonhest polityka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 7 ponad rok temu

  I Marian poświęcił.....:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~olx 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Oto wielka tajemnica wiary: "złoto i dolary"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leon 5 ponad rok temuocena: 43% 

  Jak ten Tuptuś w pikowanej kurtce operował nożyczkami, to myślałem że się krew poleje. Zastanawiam się do czego się nadaje ten koleś? Zapewne podobne odczucia mają: Marszałek Województwa , Premier Morawiecki, Marszałek Karczewski itd. Każdy naszego włodarza unika.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sonik 4 ponad rok temuocena: 86% 

  Bardziej niebezpiecznym narzędziem w rękach burmistrza, to jest jego władza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leon 3 ponad rok temuocena: 63% 

  Jakiś ty "zniesmaczony". Akurat jestem apolityczny, tylko skomentowałem niedorajdę życiową.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zniesmaczony 2 ponad rok temuocena: 40% 

  Widać po tym komentarzu,że arogancja opozycji do burmistrza sięga zenitu...Mówię NIE Żuchowskiemu i jego poplecznikom.Panie Żuchowski kończ Waść,wstydu oszczędź!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TusiePuknij 1 ponad rok temuocena: 47% 

  Zgadzam się, Pana koledzy na koniec jeszcze by nożyczki zapier.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4049 sekundy