REKLAMAYasumi
REKLAMApluszak

W ciągu kilku ostatnich lat rozwój technologii mobilnej nabrał niesamowitego tempa, czyniąc ją jednocześnie przystępną dla wszystkich. Ilość aktywnych użytkowników smartfonów i tabletów rośnie stale z roku na rok i nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał zwolnić. Razem z urządzeniami mobilnymi mocno rozwinął się rynek aplikacji. Dostarczają użytkownikom różnych funkcjonalności: rozrywki, komunikacji, informacji, czy też możliwości zakupów.

Otwiera to przed młodym pokoleniem wiele możliwości, ale jednocześnie niesie ze sobą wiele wyzwań. Dynamiczny rozwój internetu fascynuje i wciąga każdego z nas. Dla młodych ludzi sieć nierzadko staje się pozornie prostym narzędziem do kształtowania swojego wizerunku, miejscem złudnie bezpiecznym, gwarantem anonimowości, czy panaceum na ich problemy. Internet to kopalnia możliwości i okno na świat, w którym obok wartościowych treści i odpowiedzialnych internautów, spotykamy drastyczne obrazy i agresywnych użytkowników. Na destrukcyjny wpływ internetowych treści szczególnie narażeni są młodzi ludzie. 

Stąd też pomysł grupy partnerów z siedmiu krajów europejskich na utworzenie w ramach projektu ERASMUS+ "Stronger parents – healthier communities" specjalistycznych narzędzi cyfrowych, wolnych od negatywnych treści. Korzystając z międzynarodowego doświadczenia, stworzono dwa produkty dla profesjonalistów i rodzin. Jednym z nich jest aplikacja, która zawiera wyselekcjonowane treści w zakresie wychowania dzieci i zdrowego trybu życia. Kolejnym jest gra online, poruszająca tematykę prozdrowotną, mającą na celu wspólną grę dorosłych i dzieci.

APLIKACJA GROW TOGETHER

Grow Together jest aplikacją stworzoną przez partnerów projektu SPAHCO dla każdego, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę na takie tematy jak wychowywanie dzieci, zdrowy tryb życia, sposoby spędzania czasu z rodziną i innymi rodzinami w sąsiedztwie. Aplikacja będzie ponadto narzędziem komunikacji pomiędzy ludźmi z lokalnych społeczności. Poprzez aplikację można dzielić się wiedzą, doświadczeniem, dobrymi praktykami. 
Aplikacja Grow Together jest podzielona na kilka sekcji. Zawierają one: informacje na temat projektu, sekcję społecznościową, gdzie można kontaktować się z innymi użytkownikami aplikacji, proponować wspólne formy spędzania czasu; sekcję wydarzeń z informacjami na temat lokalnych wydarzeń mających miejsce w lokalnej społeczności i okolicznych miejscowościach, sekcję tematyczną, gdzie możesz wybrać informacje na interesujące Cię tematy, użyteczne linki, prognozę pogody i inne odpowiednie informacje dla danego regionu. 

GROW TOGETHER – GRA ONLINE

Gra polega na wykonywaniu zadań podczas wspólnej rozgrywki. Jest to perfekcyjna kombinacja wirtualnego świata, w którym zbieramy punkty za ukończone zadania oraz realnego życia, w którym wzmacniamy relacje w rodzinie poprzez wykonywanie zadań. Jest to doskonałe narzędzie, które pozwala zaktywizować rodziny do wspólnego używania mediów cyfrowych w inny sposób. Poprzez wspólną rozgrywkę i wykonywanie zadań możemy tworzyć zdrowe nawyki medialne, kontrolować ilość mediów cyfrowych w naszym życiu oraz szerzyć świadomość na temat zdrowego stylu życia, umiejętności rodzicielskich oraz zdrowych społeczności. W ten sposób rodzice mogą stać się częścią cyfrowego świata dzieci, mogą zmieniać nawyki i spędzać czas razem.

Głównymi celami gry są: zapewnienie rodzinom alternatywnych sposobów spędzania czasu razem, kreowanie zdrowych relacji w rodzinie, szerzenie świadomości o zdrowym stylu życia, dobrym rodzicielstwie, angażowanie rodzin w życie społeczności, dawanie poczucia zdrowej rywalizacji.

GROW TOGETHER jest podzielona na cztery sekcje: Miłość & Przywiązanie, Edukacja & Uczenie się, Obecność & Czas dla Rodziny oraz Zdrowe Społeczności. Gracz może wybrać od 5 do 8 zadań z tych kategorii, które należy ukończyć wraz z rodziną w określonym czasie. Każde ukończone zadanie jest nagradzane adekwatną ilością punktów. 

Bądź na bieżąco:
www.spahco.eu
http://osrodek.ilawa.pl/
https://web.facebook.com/osrodekilawa/
https://web.facebook.com/StrongerParents/

Zdrowe nawyki podczas korzystania z mediów- dobre rady dla rodziców

Ilość zdjęć 7

Ogłoszenie.

REKLAMAskup złomu
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.5543 sekundy