REKLAMAGrene
REKLAMAzielona aleja

(Fot. materiały prasowe.)

Towarzystwo Miłośników Ziemi Iławskiej i Miejska Biblioteka Publiczna w Iławie z przyjemnością informują o otwartej promocji pierwszego krytycznego wydania tłumaczenia książki Karla Josepha Kaufmanna "Dzieje Miasta Iławy". 

Publikacja ta ukazała się po raz pierwszy w języku niemieckim w 1905 roku z okazji 600-lecia Iławy. Jest to dzieło szczególne: pierwsza monografia naszego miasta, zaopatrzona w bogaty wybór źródeł, oparta w dużym stopniu na archiwaliach. To bez wątpienia obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce poznać dzieje miasta nad Jeziorakiem. TMZI dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Iława przygotowało do druku książkę Kaufmanna, którą będzie można zakupić podczas spotkania w cenie 50 zł za egzemplarz. Podczas spotkania zapoznać się będzie można nie tylko z tym, jak książka ta powstała i jaka jest jej wartość naukowa, ale też przedstawiona zostanie biografia jej autora. 

Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie 14 grudnia o godzinie 18:00.

REKLAMA1%

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7216 sekundy