REKLAMAPatrz
REKLAMAzielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 grudnia 2018, 10:16 komentarzy 1

(Fot. Michał Krysztofiak.)

WEEKEND. Dzięki uprzejmości autora znów zaglądamy do kolekcji zdjęć iławianina Michała Krysztofiaka. Czytelnicy portalu infoilawa.pl już wielokrotnie oglądali jego fotografie i nagrania z lotu ptaka. Dzisiaj proponujemy coś innego- przenosimy się w czasie do Iławy w roku 2009, gdy przy ulicy Biskupskiej rozpoczynała się budowa Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego, czyli basenu...

W Polsce jest wiele miasteczek, gdzie czas jakby się zatrzymał. W Iławie czasem narzekamy, ale wystarczy obejrzeć zdjęcia sprzed zaledwie dekady, by na własne oczy przekonać się, jak dynamicznie zmienia się nasze miasto. Nad Jeziorakiem na szczęście nie brakuje pasjonatów, którzy to uwieczniają.

- Trzeba kolekcjonować takie zdjęcia! - nie ma wątpliwości autor załączonych fotek. - Iława zawsze będzie moim miastem. Lubię śledzić dokonujące się tutaj zmiany. Wiele z nich zawdzięczamy unijnym dotacjom.

Tak rzeczywiście jest w przypadku basenu- inwestycji, o której nie bez uzasadnienia mówi się czasem "miastotwórcza".

Całkowita wartość tego projektu wyniosła prawie 16,5 mln złotych, a wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego- niemal 6,7 mln.

Wykonawca robót, konsorcjum firm Pol-Aqua i Vectra, rozpoczął realizację inwestycji w październiku 2009 r. Natomiast dzień 1 czerwca 2011 roku przeszedł do historii miasta jako ten, gdy dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi i otwarcia basenu. Ówczesny burmistrz, dzisiaj radny, Włodzimierz Ptasznik wskoczył wtedy do wody w ubraniu. Wcześniej przez długie lata na budowę basenu zbierało praktycznie całe miasto, kupując symboliczne cegiełki.

Wkrótce kolejne fotograficzne wycieczki po najnowszej historii Iławy...

Z archiwum Michała Krysztofiaka. Tak budowano iławski basen!
Zdjęcia dzięki uprzejmości autora.

Budowa Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego w Iławie na zdjęciach Michała Krysztofiaka.

Ilość zdjęć 15

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Dydek 1 ponad rok temuocena: 100% 

    Ja to przy okazji nam pytanie o most pobliski, ten stary obok nowego. Wcześniej nie można było go rozebrać bo była tzw trwałość projektu, tylko że od roku według tego co liczę już można. Może w tej kadencji się uda? I tak wisi z zakazem wchodzenia na niego i niszczeje i straszy.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1361 sekundy