REKLAMAAldortax
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 grudnia 2018, 09:34 komentarzy 1

(Fot. Archiwum własne.)

Dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu internautów Iława ma bardzo dużą szansę na zdobycie nowoczesnego czujnika jakości powietrza. O udziale naszego miasta w drugiej edycji konkursu "Wiem, czym oddycham" Fundacji Aviva już pisaliśmy na portalu. Teraz, gdy głosowanie jest już na ostatniej prostej, zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie głosowali, a dla których postulat poprawy jakości powietrza w Iławie jest ważny, by wsparli swoje miasto w internetowym plebiscycie. Witryny konkursu nie trzeba odwiedzać wielokrotnie- głosuje się tylko raz.

Finiszuje druga edycja konkursu "Wiem, czym oddycham" Fundacji Aviva.

- To cykl działań, które mają nam uświadomić, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać - informuje Fundacja. 

Jedną z aktywności w ramach projektu jest internetowy plebiscyt, do którego zgłoszono Iławę. 

- W 100 lokalizacjach, które zdobędą najwięcej głosów, zamontujemy czujniki. Mogą to być m.in. szkoły, przedszkola, świetlice, urzędy, ale także budynki prywatne - czytamy w materiałach promujących akcję. - Taki czujnik jakości powietrza jest niewielkim urządzeniem elektronicznym o wymiarach 8 x 16 cm i o wadze 360 g.

Poprzez czujnik możliwe jest mierzenie jakości powietrza w miejscu jego lokalizacji, a dane te są udostępnianie na internetowym portalu. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.

Chcesz mieć dostęp do aktualnych informacji o tym, czym oddychamy w Iławie? Wesprzyj swoje miasto w internetowym plebiscycie. Iława, dzięki wsparciu swoich mieszkańców, na razie radzi sobie świetnie. Gdyby głosowanie zakończono dzisiaj, to wśród 100 zwycięskich lokalizacji znalazłaby się Dworcowa 3 (budynek dworca PKP), aktualnie zajmująca dobrą, 56. lokatę. Jednak wiele innych ośrodków depcze Iławie po piętach i nie wiadomo, jak aktywni będą na ostatniej prostej głosowania internauci wspierający inne miasta. 

Jeśli chcesz wesprzeć Iławę- do dzieła! Głosowanie zakończy się w środę, 5 grudnia. Podajemy link do lokalizacji w naszym mieście, która ma duże szanse na zwycięstwo:

https://wiemczymoddycham.pl/zglos-lokalizacje/952-ilawa-dworcowa-3/.

REKLAMAPellet
REKLAMADebata

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~dydek 1 ponad rok temu

    Już 54 i idziemy w górę. II msce w warmińsko-mazurskim :)

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3219 sekundy