REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 stycznia 2019, 09:43 komentarzy 15

(Fot. Archiwum własne.)

"Pomaganie jest dziecinnie proste"- pod takim hasłem 13 stycznia już po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze wrzucane przez darczyńców do puszek wolontariuszy zostaną przekazane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

W Iławie sztab WOŚP tradycyjnie zawiązał się przy Iławskim Centrum Kultury, a jego szefową jest dyrektor tej instytucji Ewa Wiśniewska. Poznaj program atrakcji w ramach 27. finału Orkiestry w Iławie!

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Iławie

"POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE"

12 stycznia

16:00 - "Pojedynek gigantów", mecz koszykówki młodzi radni kontra dorośli radni. Miejsce: hala ICSTiR.

21:30 - "Opcja na WOŚP", muzyka (DJ), wstęp 10 zł, wiek +21. Miejsce: Opcja Iława.

13 stycznia- wielki finał WOŚP

9:00 – 16:00 – LOK zaprasza na strzelnicę pneumatyczną (ul. Wyszyńskiego 15).

10:00 – 17:00 – kwesta uliczna wolontariuszy (na terenie Iławy kwestować będzie 50 wolontariuszy).

11:00 - Wielka Ping-Pongowa Orkiestra – Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w kat. szkół podstawowych, gimnazjalnych i open. Miejsce: sala sportowa przy ul. Asnyka 3b, za szpitalem powiatowym. Organizator: ICSTiR, sekcja tenisa stołowego ITS Jeziorak Iława.

13:00 - "Historia jednej ulicy"- wycieczka ulicą Lipowy Dwór. Zbiórka przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli, organizator: Internetowe Muzeum Iławy.

14:00 – 18:00 – VI Iławski „Darz Bór” Festyn: wystawa motocykli CROSS i samochodów terenowych i militarnych, darmowa degustacja potraw myśliwskich z kuchni polowej, przejażdżki quadami. Organizatorzy: Iławskie Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Terenowej Kobra, Koło Łowieckie Łabędź w Iławie. Miejsce: parking przy kinoteatrze oraz fosa miejska.

16:00 - aukcja gadżetów WOŚP, prac artystycznych przekazanych przez iławskich twórców (malarstwo, rzeźba, rękodzieło artystyczne) oraz przedmiotów przekazanych przez firmy, instytucje, osoby prywatne. W programie także występ w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Iławy. Miejsce: kinoteatr.

Ponadto Rada Kobiet zaprasza na domowe wypieki, zimowe koktajle i gorące napoje. Dla chętnych nauka jazdy na łyżwach. Miejsce: lodowisko miejskie, godz. 10:00 – 17:00.

REKLAMAJeziorak

15Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jaxxxx 15 ponad rok temuocena: 42% 

  Najbardziej to żal tych dzieciaków....godzinami marzną stojąc i kwestuja ...one sa życzliwe i naprawde chca dobrze ale niestety sa naiwne ...nie chca wierzyć ze ktos pod przykrywką pomocy dzieciom robi za te pieniądze cos poza kupowaniem sprzętu..... Gloryfikacja Owsiaka trwa a te szczere dzieciaki stojace z puszkami w nia wierzą....a co z ich uzbieranymi pieniędzmi zrobi Owsiak to niestety wie tylko on...nie mowie ze wosp nie kupuje sprzętu bo sila rzeczy zbierajac taka kase liczona w milionach to cos trzeba kupic...ale naprawdę zadnego szpitalu by nie zamkneli jakby im owisiak nie pomógł... Ktos potrafi go dobrze sprzedac w mediach i to na tyle..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 14 ponad rok temuocena: 0% 

  Niestety to prawda...Ludzie sami z własnej woli nie wrzuciliby datków do puszek,ale widząc zmarzniętych wolontariuszy na ulicach, wrzucają parę groszy z litości...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kler 13 ponad rok temuocena: 78% 

  Do ,a,, niepotrzebny jest sprzęt od Owsiaka czy tam od NFZ jeśli moje dzieci zachorują to wystarczy nam napewo modlitwa i ofiara dla księdza . Od lat tak się leczymy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 12 ponad rok temuocena: 46% 

  A ja nie dam złotówki na WOŚP wolę dać na kościół , przynajmniej wiem że ta są dobrze wydane pieniądze .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tylko PiS 11 ponad rok temuocena: 80% 

  Masz rację jedyny człowiek co robi coś dla Polski , to nasz kochany ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 10 ponad rok temuocena: 38% 

  Owsik do pierdla!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fan 9 ponad rok temuocena: 39% 

  Rydzykowi i Owsiakowi nie dam ani złotówki. To nie jest zbiórka dla dzieci, tylko na organizacje koncertów Przystanku Woodstock, imperium Owsiaka Szadowo Młyn pod Kwidzynem i jego prywatne spółki Mrówka, Złoty Melon itp. A serduszko to ja też mogę sobie przylepić do telewizora i powiedzieć że to od WOŚP.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nik 8 ponad rok temuocena: 43% 

  do Fan nie 0,1% tylko 0,01%. Niech ich Owsiak dalej dyma

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arczi 7 ponad rok temuocena: 64% 

  do -a Dlaczego Fan ma nie korzystać, skoro co miesiąc płaci składki na fundusz zdrowia, a to co wyżebra resortowy Owsiak, to znikomy promil nakładów na służbę zdrowia. Zapewniam Cię, ze sprzętu w szpitalach nie brakuje, a Ministerstwo Zdrowia zawsze uwzględnia w swoich wydatkach i zakupach, to co "daje" Jureczek, i te pieniądze może przeznaczyć np. na usługi, które są najdroższe. Ale przekaz idący w świat, że gdyby nie Jureczek, to dojdzie do katastrofy działa na takich jak Ty. Najłatwiej zagrać na uczuciach ludzi posługując się chorymi dziećmi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fan 6 ponad rok temuocena: 45% 

  Do a.. 99.9 % sprzętu w szpitalu jest fundowana z budżetu ministerstwa zdrowia, a sprzęt wosp to jest 0.1 %. Jak zachoruje to powiem, że chcę być leczony sprzętem z minis. Zdrowia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 5 ponad rok temuocena: 54% 

  Jak ci dzieciak zachoruje czy urodzi się z jakimikolwiek wadami itp. to zaznacz w szpitalu, że nie życzysz sobie korzystania ze sprzętu WOŚP. Zobaczymy kto pierwszy będzie skomleć o to by ratować dzieciaka a tu sprzęt z WOŚP, i co wtedy powiesz mądralo?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czepialski 4 ponad rok temuocena: 58% 

  Nie chcę się czepiać, ale już od kilku dobrych lat jest wciąż to samo... Grochówa i licytacje przedmiotów. Dlaczego miasto nie zorganizuje jakiegoś koncertu w Amfiteatrze nawet lokalnego zespołu, może jakiś teatrzyk dla dzieci, seanse kultowych filmów w kinie, trening z piłkarzami Jezioraka dla najmłodszych. Coś innego, nie koniecznie dużym nakładem finansowym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arczi 3 ponad rok temuocena: 50% 

  Wiele samorządów rezygnuje z organizacji tej lewackiej szopki, bo często koszty organizacyjne przewyższają kwotę ze zbiorki. Wzrasta też świadomość społeczna i ludzie poznają prawdę o całej tej mistyfikacji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czepialski 2 ponad rok temuocena: 60% 

  Może źle to napisałem że miasto organizuje, ale pomaga WOŚP udostępniając halę czy kinoteatr, mogłoby wspomóc też w inny sposób.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~waldir69 1 ponad rok temuocena: 80% 

  "Dlaczego miasto nie zorganizuje" - Nie zorganizuje, bo nie jest organizatorem tej akcji, organizatorem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zgłoś się na wolontariusza i zorganizuj coś nowego, coś innego, zamiast sie czepiać...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMANamioty
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3716 sekundy