REKLAMAAldortax
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2019, 14:17 komentarzy 13

(Fot. Info Iława, Gmina Iława.)

Na zlecenie Urzędu Gminy w Iławie wydano przewodnik turystyczny "Jeziorak i okolice. Szlak atrakcji turystycznych Gminy Iława - południowej części obszaru Kanału Elbląskiego". Publikacja, która powstała w ramach dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu, jest przewodnikiem kieszonkowym, ale wypełnionym po brzegi ciekawostkami oraz zdjęciami i informacjami o tym, co w naszych okolicach najlepsze, najbardziej warte odwiedzenia.

"JEZIORAK I OKOLICE" 

To 60 stron o atrakcjach turystycznych Iławy i gminy Iława, ale też innych zakątków na Pojezierzu Iławskim i w krainie Jezioraka, jednego z przyrodniczych cudów Polski. Do każdego folderu jest też dołączona mapa, a wraz z nią informator o lokalnych obiektach noclegowych i  gastronomicznych, wypożyczalniach sprzętu wodnego i rowerów oraz komunikacji.

Ponadto przewodnik jest zintegrowany z bezpłatną aplikacją mobilną, która powstała w ramach tego samego projektu, realizowanego przez samorząd gminy wiejskiej Iława. Apka "Jeziorak i okolice" jest dostępna w Google Play bez żadnych opłat.

OGŁASZAMY KONKURS

Czytelnikom portalu Info Iława przekażemy 10 kieszonkowych przewodników "Jeziorak i okolice". Osoby zainteresowane zdobyciem egzemplarza tej publikacji prosimy o dokończenie zdania:

"Turystom na Pojezierzu Iławskim warto polecić..." 

Prosimy też o uzasadnienie swojej propozycji.

Na Wasze zgłoszenia w komentarzach (na portalu - pod tą publikacją, a także na Facebooku) czekamy do przyszłej soboty, 2 lutego włącznie. Później ogłosimy wyniki - opublikujemy wybrane komentarze, a ich autorów zaprosimy do redakcji po odbiór przewodników. Zachęcamy do udziału w zabawie i życzymy powodzenia!

Rozstrzygnięcie konkursu dostępne jest w odrębnej publikacji. Link:

http://www.infoilawa.pl/aktualnosci/item/56918-od-ruin-zamku-po-droge-krzyzowa-z-kajakow-co-polecilibysmy-turystom-rozstrzygniecie-konkursu.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAMichał pop up

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławianka 10 ponad rok temu

  Ratusz! Okazała budowla, której nie powstydziłoby się o wiele większe miasto. Świadectwo historii dawnej i nowszej. Z wieżą widokową, na którą można wejść (także z przewodnikiem), by podziwiać panoramę pięknego miasta na południowym krańcu najdłuższego polskiego jeziora.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wierny 9 ponad rok temu

  Papieska Kalwaria Pojezierza Iławskiego. Uzasadnienie? Bo nigdzie na świecie drugiej takiej nie ma! To jedyny w swoim rodzaju owoc ludzkiej religijności i pomysłowości. Hołd dla świętego Papieża Polaka, który odwiedzał te okolice. Ciekawostka turystyczna i krajoznawcza. Zabierze Was z Iławy, z parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w ładne i ciekawe zakątki gminy wiejskiej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Meloman 8 ponad rok temu

  Iława słynie ze Złotej Tarki. To nasz najlepszy produkt turystyczny. Drogi wszystkich miłośników jazzu tradycyjnego z Polski i ze świata w sierpniu prowadzą do Iławy, nad Jazzorak!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mariola 7 ponad rok temu

  Polecam Iławę i Pojezierze Iławskim wszystkim tym, którzy cenią sobie tempo zwiedzania na dwóch kółkach. Szybciej niż pieszo, ale wystarczająco wolno, by docenić uroki przyrody. Najlepiej wybrać się rowerem wokół Jezioraka!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żeglarz 6 ponad rok temu

  Jeśli Iława, to Jeziorak, a jeśli Jeziorak to cykl słynnych na cały region i Polskę regat żeglarskich. Dla wodniaków wszystkie drogi prowadzą nad najdłuższe polskie jezioro.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darek 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Jeśli wypoczywać, to aktywnie! Dlatego turystom na Pojezierzu Iławskim poleciłbym spływ kajakowy rzeką Iławką. Jeszcze w wielu miejscach dzika i jakby nieodkryta. To raj dla tych, którzy lubią podróżować trochę poza utartym szlakiem. Jest dopływem Drwęcy. Poza tym, jest tu sporo ryb, więc miłośnicy wędkarstwa też znajdą coś dla siebie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzegorz 4 ponad rok temuocena: 50% 

  ... urokliwa wioseczke o nazwie Siemiany, która leży nad najdłuższym jeziorem w Polsce - Jeziorakiem. Posiada przyjemne restauracje, bazę noclegowa, przystań jachtowa, oraz amfiteatr. Odbywają sie w niej wieczorne letnie koncerty a droga dojazdowa z Iławy to kilkanaście kilometrów pięknych lasów i czystego powietrza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wpisz swój nick 3 ponad rok temuocena: 100% 

  zakład karny, w którym siedział Macierewicz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Graf 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Turystom z dziećmi warto polecić wyjazd na plac zabaw do Ostródy bo w Iławie nie znajdziecie podobnego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 1 ponad rok temuocena: 86% 

  Turystom warto polecić zakłady przemysłu ziemniaczanego wraz z fetorem bijącym od w/w. Jest to "wspaniała" wizytówka Iławy dla wjeżdżających od południowych stron miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4337 sekundy