REKLAMApluszak
REKLAMASadek

(Fot. PM2 w Iławie.)

"Zmysły drogą do samodzielności, a zarazem skuteczności w działaniu"- to pełna nazwa projektu, w ramach którego w mijającym tygodniu w Przedszkolu Miejskim Nr 2 Integracyjnym w Iławie pojawili się niecodzienni goście. Ale dogoterapia (z mopsikiem Inkiem) i alpakoterapia (z Niki i Koko) to tylko część realizowanych w placówce działań.

Iławskie przedszkole miejskie nr 2 już od maja 2018 roku bierze udział w projekcie "Zmysły drogą do samodzielności, a zarazem skuteczności w działaniu". Placówka współpracuje w tym zakresie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Wspierania Edukacji SPINAKER z Grudziądza, a projekt jest dofinansowany przez PFRON. 

- W ramach projektu organizowane są zajęcia z logopedii, terapii behawioralnej, integracji sensorycznej oraz dogoterapii i alpakoterapii - mówi dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 Integracyjnego Katarzyna Zbrzeska. - I właśnie  we wtorek i środę odwiedzili nas mili goście: alpaki Niki i Koko oraz mopsik Inek. W związku z tym, iż jest to okres ferii zimowych, do przedszkola uczęszcza bardzo mało dzieci. Mimo iż są to zajęcia przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych, to mogły z nich skorzystać z nich również dzieci zdrowe, co uatrakcyjniło im pobyt w przedszkolu.

Dogoterapia i alpakoterapia w Przedszkolu Miejskim Nr 2 Integracyjnym w Iławie.

Ilość zdjęć 14

REKLAMAJeziorak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6041 sekundy