REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2019, 12:50 komentarzy 8

"Nie wiedziałam, czego się spodziewać, przyjeżdżając do Iławy. A to jedno z moich najmilszych wspomnień z tej wycieczki do Polski"- mówi Kasia Mecinski. (Fot. materiały projektu "Ask an American".)

Zapewnili naszemu miastu i regionowi niezłą promocję- pisze Czytelnik, nadsyłając link do opublikowanego zaledwie wczoraj, a już wyświetlonego ponad 25 tysięcy razy filmiku "Iława mnie urzekła - uczniowie języka angielskiego w Jamielniku". Jego autorka, znana w Internecie twórczyni Kasia Mecinski krążąca pomiędzy Polską, gdzie są jej korzenie, Stanami Zjednoczonymi, gdzie się urodziła i wychowała, a Japonią, gdzie mieszka, pomimo napiętego grafiku znalazła czas, by odwiedzić nasze strony. Przyjechała na zaproszenie autora projektu "Ask an America" Łukasza Rumińskiego i jego uczniów.

Szkoła Podstawowa w Jamielniku- to tutaj jest realizowany projekt językowy "Ask an American", którego pomysłodawcą i koordynatorem jest nauczyciel Łukasz Rumiński, a bohaterami- jego uczniowie, którzy dzięki swojemu uczestnictwu w projekcie szlifują umiejętność konwersowania po angielsku. Pomagają w tym zaprzyjaźnieni ze szkołą i udzielający uczniom regularnych wywiadów Amerykanie Vikki i Chuck, ale też goście specjalni, jak Kasia Mecinski. Internetowa twórczość autorki kanału "Fifty na Pół" śledzonego przez 218 tysięcy osób, znanej też ze współpracy z innym popularnym youtuberem Krzysztofem Gonciarzem, jest inspiracją dla uczniów, stąd zaproszenie Kasi do Jamielnika. Od wczoraj na jej kanale można oglądać podsumowanie tej wizyty. Mecinski m.in. recenzuje pierogi ze szkolnej stołówki, odwiedza bibliotekarkę z pasją i spaceruje bulwarami nad Jeziorakiem w Iławie. Zresztą, zobaczcie sami- filmik, pochodzący z kanału "Fifty na Pół", jest załączony na dole tego artykułu.

A jak rozwija się "Ask an American", którego Kasia była gościem? Od początku roku szkolnego, gdy projekt ruszył, dużo udało się osiągnąć. 

- Do tej pory opublikowaliśmy na naszym kanale 16 filmów z rozmów z Amerykanami na przeróżne tematy, np. “Dlaczego Amerykanie mają tak białe zęby?”; “Stereotypy o Polakach w USA”; “Prawo do posiadania broni”, czy też wywiady z bardziej znanymi youtuberami pochodzącymi z Ameryki - podsumowuje Łukasz Rumiński. - Jednym z naszych ostatnich filmów, z którego jesteśmy dumni, jest spotkanie z autorem kanału “Kult America” w jego warszawskim studiu. Uczniowie przygotowywali się do tego filmu prawie tydzień, jest on w formie vloga. 

Inny niż wszystkie pozostałe jest też odcinek walentynkowy. 

- Polegał na uczeniu się przyrządzania amerykańskich naleśników i ciasta brownies, z tym że to męska cześć projektu gotowała, a żeńska rozmawiała z naszą amerykańską przyjaciółką na temat tradycji obchodzenia walentynek. Była to nauka gotowania, poznawania historii walentynek, a wszystko po angielsku. Zabawa i nauka połączone razem - opowiada nauczyciel.

Ta kombinacja przyjemnego z pożytecznym przynosi dobre rezultaty. Uczniowie mówią coraz lepiej i śmielej. 

- Przygotowanie jednego odcinka to dla uczniów bardzo złożony proces, wymaga dużo energii i planowania. Samo nagrywanie filmu, który trwa ok. 5-10 minut, zabierało na samym początku projektu ok. 40 minut. Był to czas na poprawianie swoich wypowiedzi, jeśli nie byli z nich zadowoleni. Muszę przyznać, że z biegiem czasu staje się to coraz krótsze, uczniowie szybciej mówią, mniej się mylą, są pewniejsi siebie, co bardzo nas cieszy, bo wszyscy widzimy postępy - komentuje Łukasz Rumiński.

Produkcje uczniów Szkoły Podstawowej w Jamielniku, realizowane w ramach projektu "Ask an American" (w tym ich wywiady i wycieczki z Kasią Mecinski), są dostępne tutaj.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Oliwka 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Brawo dla pana Łukasza! Takich nauczycieli z pasją brakuje w polskiech szkołach. Opinia uczniów mowi sama za siebie :) PS. Kasie znam z kanału Gonciarza. Bardzo pozytywne osoby :) Miło, że odwiedzila nasze strony :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 7 ponad rok temu

  Znana a jednak nikt jej nie zna xD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AI 6 ponad rok temu

  Dziwne, bo ja znam:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paw 5 ponad rok temu

  Super inicjatywa, oby więcej takich nauczycieli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John 4 ponad rok temuocena: 0% 

  Mirek D. Ty jako radny pozwalasz na to...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł Gołdych 3 ponad rok temuocena: 60% 

  Toć to Gonciarz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Belatuna 2 ponad rok temu

  Tofu Media, co sprowadza Krzysztofa do Iławy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TofuMedia 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Gonciarz będzie w Iławie, ale to pod koniec tego roku :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAChełmzyca
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3992 sekundy