REKLAMASpeed
REKLAMAOlszta

(Fot. Info Iława.)

Z marketu, czy z cukierni? A może jeszcze inaczej- przygotowywane samodzielnie we własnej kuchni według przepisu mamy albo babci? W obchodzony dzisiaj tłusty czwartek sposoby na pączki są różne, ale jedno jest pewne: na słodkości skusi się dzisiaj większość z nas.

W Iławie od rana oblegane są cukiernie. Długie kolejki ustawiają się m.in. po specjały cukierni Bieńkowski na ulicy Niepodległości.

Zajrzeliśmy też do Rosario na ulicy Sobieskiego - tutaj również iławianie (a właściwie głównie iławianki) cierpliwie czekają w kolejce do kuszącej lady. A tam "dla każdego coś miłego". 

Najpopularniejsze są tradycyjne pączki z nadzieniem różanym posypane cukrem pudrem lub oblane lukrem - mówią nam cukiernicy - ale można też postawić na coś mniej oczywistego, np. nadzienie z powideł śliwkowych. W wielu miejscach są też dostępne pracochłonne faworki, zwane również chrustami.  

A znajdujący się w tej samej galerii handlowej market? Tutaj na miłośników słodkości czeka cała paleta dużych opakowań pączków w niskich cenach, ale też wiele innych wyrobów sztuki cukierniczej.

Chętnych, podobnie jak w cukierniach, nie brakuje. 

A Wy? W tłusty czwartek "grzeszycie", czy trzymacie dietę? Co polecilibyście innym na tzw. zapusty?

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4949 sekundy