REKLAMAzoomi
REKLAMAPatrz

(Fot. OSP w Suszu/archiwum.)

Dwa ostrzeżenia, dotyczące silnego wiatru, wydali dla powiatu iławskiego synoptycy IMGW-PIB. Przestrzegają przed porywami wiatru, które mogą osiągać prędkość nawet 80 km/h.

Najpierw Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące dnia 5 marca (obowiązywać będzie od godziny 4:00 do 15:00).

- Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach od 65 km/h do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu - ostrzega synoptyk IMGW-PIB Barbara Jakubowska.

To ostrzeżenie pozostaje aktualne, ale niebezpieczne zjawisko nasiliło się szybciej, niż się początkowo spodziewano. Dlatego wydano kolejny alert- dotyczący dnia 4 marca (obowiązuje od 16:40 do 23:00).

- Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu - prognozuje Barbara Jakubowska.

Oba ostrzeżenia są pierwszego stopnia (żółte). Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznego zjawiska w obu z nich określono na 85%.

Zachowajmy ostrożność. 

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7246 sekundy