REKLAMASpeed
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 marca 2019, 13:05 komentarzy 1
Czy taka gra powstanie, będzie zależało od mieszkańców - pomysłodawcy mają nadzieję uzyskać finansowanie z Iławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Czy taka gra powstanie, będzie zależało od mieszkańców - pomysłodawcy mają nadzieję uzyskać finansowanie z Iławskiego Budżetu Obywatelskiego.

W Iławie może powstać gra miejska z elementami iluzji. To jedna z najnowszych aktywności Młodzieżowej Rady Miasta Iławy. Pomysł zasugerował jej nowy opiekun radny Tomasz Woźniak, a okazją do pracy nad inicjatywą był udział młodzieżowych radnych w szkoleniu, którego celem było wzmacnianie obywatelskiej aktywności i kompetencji młodych.

Szkolenie, które odbyło się 7 marca w Elblągu z inicjatywy Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk, zgromadziło 110 osób, w tym zarówno młodzieżowych radnych, jak i opiekunów MRM.

- W czasie warsztatów mieliśmy za zadanie przygotować projekt do budżetu obywatelskiego - opowiada przewodniczący iławskiej młodzieżowej rady miasta Bartosz Bielak. - Nasz opiekun Tomasz Woźniak podrzucił pomysł, by zaproponować grę miejską z elementami iluzji.

Takie iluzje, np. w formie rysunków, miałyby się pojawić w przestrzeni publicznej w Iławie: miejscach znanych i często odwiedzanych tak, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z atrakcji. Poszczególne elementy zostałyby połączone w grę terenową. Tematyki jeszcze dokładnie nie ustalono.

- Uważamy, że może to być nie tylko dobra zabawa, ale także możliwość promocji walorów naszego miasta - podkreśla Bartosz Bielak.

Projekt ma zostać zgłoszony do tegorocznej edycji Iławskiego Budżetu Obywatelskiego. Od poparcia iławian będzie zależało, czy uzyska finansowanie i dzięki temu - doczeka się realizacji. 

Okazją do pracy nad pomysłem stworzenia iławskiej gry terenowej z elementami iluzji był udział młodzieżowych radnych w szkoleniu w Elblągu.

REKLAMAJeziorak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~rob 1 ponad rok temuocena: 67% 

    Gra miejska z elementami iluzji - pracuj za najniższą i przeżyj.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAChełmzyca
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3491 sekundy