REKLAMAZDZ
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 marca 2019, 10:15 komentarzy 2
Grupa Pływacka SSP Orka Iława bierze aktywny udział w obchodach 14. Światowego Dnia Zespołu Downa.

Grupa Pływacka SSP Orka Iława bierze aktywny udział w obchodach 14. Światowego Dnia Zespołu Downa. (Fot. Archiwum grupy.)

Media społecznościowe są dzisiaj pełne... kolorowych i często niepasujących do siebie skarpetek. W ten niecodzienny i zwracający uwagę sposób internauci publicznie manifestują swoją solidarność z osobami dotkniętymi zespołem Downa. W Iławie także nie brakuje osób, które postanowiły przyłączyć się do obchodów 14. Światowego Dnia Zespołu Downa.

Skąd kolorowe skarpetki nie do pary? Symbolizują różnorodność genetyczną, bo zespół Downa to szereg wad wrodzonych spowodowanych obecnością dodatkowego chromosomu 21. Obchodzony 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny Światowy Dzień Zespołu Downa jest okazją, by okazać solidarność i wesprzeć edukacyjny wymiar akcji. Pamiętajmy o tym, że osoby z zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne: potrzebują miłości, uwagi, szacunku i akceptacji.

Światowy Dzień Zespołu Downa nagłaśniają także internauci w Iławie. Do akcji przyłączyli się członkowie Grupy Pływackiej SSP Orka Iława, którzy swoje zdjęcie w kolorowych skarpetkach nie do pary wykonali - jakżeby inaczej - na iławskiej pływalni.

- 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.... zrób zdjęcie w skarpetkach nie do pary i pokaż, że jesteś "przyjacielem do pary"! - zachęcają innych zawodnicy i zawodniczki.

Na zdjęciu od lewej są: Maria Żelazna, Liliana Kukiełka, Patryk Jakubczyk, Kamil Kalbarczyk, Janusz Ciarczyński, Błażej Matysiak, Jakub Rutkiewicz, Maciej Kowalski, Maciej Paliński i Michał Jonek.

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Pl 2 ponad rok temuocena: 20% 

    Co to ma byc ?porazkaaaa

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~popcio 1 ponad rok temuocena: 0% 

    Suchoklatesy ;P

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAChełmzyca
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4248 sekundy