REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 marca 2019, 11:10 komentarzy 10

(Fot. Rafał Gronkiewicz/archiwum, zdjęcie ilustracyjne.)

Na dużej miejskiej działce w pobliżu cmentarza na ulicy Piaskowej w Iławie powstanie kolejny w powiecie iławskim tor do wyścigów samochodowych wraków. Tego typu motoryzacyjne widowiska długo były w naszych okolicach zupełnie nieobecne, teraz kolejne imprezy „złom race” pojawiają się niczym grzyby po deszczu.

Pomysłodawca i organizator cyklu imprez motoryzacyjnych pod wspólnym szyldem "Warmińska Liga Wraków" Wojciech Wolak nie ukrywa, że rozmowy w sprawie utworzenia w Iławie toru wyścigowego przez jakiś czas były trzymane w tajemnicy. Teraz już można uchylić jej rąbka, bo rozmowy na linii pomysłodawca/organizator - iławski samorząd zakończyły się pomyślnie.

- Jestem po rozmowach z panem burmistrzem Iławy. Mogliśmy liczyć na jego przychylność i pomoc, za co dziękujemy. Mogę już poinformować, że jest potwierdzona lokalizacja kolejnego toru. Taki nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie nowego cmentarza komunalnego w Iławie, przy drodze wylotowej z miasta w kierunku Nowej Wsi - informuje nas Wojciech Wolak, szef Oskar Race i główny organizator Warmińskiej Ligi Wraków.

Realizację prac, związanych ze stworzeniem od podstaw zupełnie nowego toru wyścigowego, planuje się na maj. Ekipie Oskar Race, która ma na swoim koncie już wiele takich obiektów, roboty zwykle zajmują jeden, wypełniony bardzo intensywną pracą, dzień. Obecnie miasto nie ma planów zagospodarowania przedmiotowej działki, więc tor będzie mógł tam funkcjonować przez co najmniej 2-3 lata - dowiadujemy się od Wojciecha Wolaka.

Nowy tor będzie oczywiście areną widowiskowych zmagań "złomków". Taka impreza ma odbyć się w naszym mieście latem, ale jej dokładnego terminu jeszcze nie można potwierdzić. 

Gdy tor powstanie, pokażemy go Wam na infoilawa.pl.

REKLAMAJeziorak

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mawerlick 10 ponad rok temu

  HhhhAaaa HhhhhAaaa ale ci miejscowi to banda de. .li jak coś ludzie chcą robić dla urozmaicenia atrakcji w mieście to wszyscy na NIE jak się nic nie dzieje to też wszyscy na NIE !!! Ludzie troszkę się ogarnijcie Iława to miejscowość bez atrakcji !!! W Lubawie i nowym mieście odbywają się rajdy po mieście i ludzie nie mają sprzeciwu a w Iławie na uboczu pasjonaci chcą się poscigać to jest problem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~młody obywatel 9 ponad rok temuocena: 67% 

  Cała Iława coś gdzieś się sprawdziło to od razu zróbmy to na siłę u nas :P

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też kierowca (ale nie rzęcha) 8 ponad rok temuocena: 50% 

  A po co tor wyścigowy dla starych wraków? Przecież nasze ulice od dawna już pełnią taką rolę. A i wraków ci u nas wszędzie dostatek... Wystarczy zwiedzić jakikolwiek parking w naszym mieście. Stoją tam ogromne kolekcje starych poniemieckich rzęchów, którym już dawno winno zakazać się poruszania po drogach publicznych. A wieczorami, gdy cichnie już zgiełk miasta, nad tym parkingami unosi się wszechobecny chrobot rdzy pożerającej ze smakiem stojące tam w większości zabytki dawnej motoryzacji sprzed kilkudziesięciu lat... A poza tym czy w naszym mieście nie dość już smrodu spalin i hałasu przez te wraki powodowanego? Jeśli komuś brakuje doznań to niech sobie siądzie na kanapie w chałupie i powarkuje z cicha... A czy na ul. Piaskowej trzeba jeszcze dodatkowo niepokoić leżących na pobliskim cmentarzu nieboszczyków pragnących wreszcie nieco spokoju wiecznego?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ale jaja 7 ponad rok temuocena: 33% 

  Przeżyłem szok na wieść o tak "wielkiej atrakcji"!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~natalia 6 ponad rok temuocena: 55% 

  No tak nasza mętalność się odzywa. Nic się nie dzieje w Iławie to źle, zaczyna się coś dziać to źle, bo lokakalizacja zła, bo czas nie ten. No ludzie jak wam dogodzić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~snikers 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Na to pytanie odpowiedzi nie znajdziesz. O czym by nie napisali, to jak czytam te komentarze, to wieczny ból tyłka o wszystko... Po prostu się nie da. Tak źle i tak nie dobrze. Co za smutni ludzie w tej Polsce. Wiecznie ze wszystkiego niezadowoleni, aż sr*czki za przeproszeniem można dostać. Weźcie ludzie coś na wstrzymanie, kto was tak wypaczył? To już nie wiem, zabijmy sie dechami i cześć, a potem, że miasto jak wymarłe...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 4 ponad rok temuocena: 57% 

  No to pięknie człowiek pójdzie odwiedzić kogoś na cmentarzu , albo na pogrzeb, a za płotem będą hałasować i kurzyć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hehhe 3 ponad rok temuocena: 40% 

  Daj spokój. Jakie ty musisz mieć nudne życie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 2 ponad rok temuocena: 57% 

  bez sensu przeciez juz sa dwa w okolicy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fajnie 1 ponad rok temuocena: 40% 

  Super. Do tego powstaje nowy tor w kisielicsch. Liga wraków się rozwija. Ludzie mają hobby, pasję i na dodatek mają miejsce do ścigania. Więc wszystko odbywa się legalnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4054 sekundy