REKLAMAmartex
REKLAMAMedia expert
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2019, 11:46 komentarzy 4

(Źródło: YouTube/Info Iława.)

Ta produkcja to prawdziwy unikat. Drugiego takiego filmowego dokumentu, o tym, jak wyglądało codzienne życie Prusów - pradawnych osadników na ziemiach, na których dzisiaj my żyjemy, po prostu nie ma. Udział w filmie wybitnych polskich naukowców udało się połączyć z przystępnym, popularnonaukowym charakterem produkcji. Nie przegapcie!

Odżywa zainteresowanie historią regionalną, lokalną, ale wciąż mało mówi się o Prusach - pradawnych mieszkańcach terenu dzisiejszego regionu Warmii i Mazur. Tę lukę częściowo wypełnia film "Prusowie", który dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować na infoilawa.pl.

Posłuchajcie o prahistorycznych znaleziskach z okolic Iławy oraz o tym, co mówią nam o życiu dawnych Prusów, zobaczcie miejsca, gdzie kiedyś istniały kurhany, leśne grodziska, osady. Dowiedzcie się więcej o Prusach, o których jeden z badaczy, biorących udział w projekcie, mówi "naród niezwykły, w historii Europy drugiego takiego nie ma"...

"Prusowie".
[Obowiązuje licencja na publikację].
Źródło: YouTube/Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMALady D

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławianin 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Szacun za film, ogląda się jednym tchem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Nie wstydźmy się nazwy 'Prusy' na określenie naszego regionu. Nie jest ona niemiecka. Niemcy ja skutecznie ukradli, podobnie jak tą ziemię. Daliśmy ciała po Grunwaldzie, że nie doprowadziliśmy sprawy do końca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Super film :-) radiowy głos Pana Mirka jest tu jak wisienka na torcie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zbych 1 ponad rok temuocena: 94% 

  Brawo , świetny film , więcej takich publikacji !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3468 sekundy