REKLAMAmartex
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2019, 15:10 komentarzy 215

(Fot. Archiwum szkoły.)

IŁAWA. Na prośbę Iwony Gawińskiej, przewodniczącej iławskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, udostępniamy list otwarty nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie.

Szanowni Rodzice! Szanowni Państwo!

Nawiązując do obecnej sytuacji panującej w oświacie i szumu medialnego, który związany jest z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, My – nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie chcemy poinformować Państwa, że najczęściej powtarzane stwierdzenie, iż nauczyciele pracują 18 godzin tygodniowo nie ma pokrycia w rzeczywistości. Czas pracy nauczyciela reguluje Karta Nauczyciela oraz Kodeks Pracy, który określa 40-godzinny czas pracy. Nauczyciele prócz spędzania czasu w klasie z uczniami i przy tablicy wykonują też inne zadania, które wchodzą w skład 40-godzinnego tygodniowego czasu pracy.

Zadania nauczyciela w ramach tygodniowego czasu pracy:

1. Przygotowanie do zajęć:

-  zbieranie materiałów,
- czytanie literatury,
- codzienne przygotowania do zajęć: karty pracy, pomoce dydaktyczne, gazetki ścienne, prezentacje multimedialne, gry multimedialne,
- przygotowanie pomocy edukacyjnych na własnym sprzęcie i za własne pieniądze, np. korzystanie z własnego kleju, wycinanek, papieru, używanie własnych tonerów i drukarek.

2. Przygotowanie uczniów do konkursów, zawodów, występów, itp. w czasie wolnym nauczyciela:

- przygotowania do uroczystości: ślubowanie, święta państwowe, próby poloneza, bal, gala, dni otwarte, święto szkoły, 
- zajęcia sportowe przygotowujące do zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy,
- zajęcia sportowe rozwijające zgodne z zainteresowaniami uczniów, np. zajęcia w sali gimnastycznej, w siłowni.

3. Przygotowanie do egzaminów:

- dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminów dla każdej klasy gimnazjalnej i ósmoklasistów z j. polskiego, matematyki, j. angielskiego.

4. Diagnozy:

- obserwacja ucznia, rozmowy z rodzicami, zapoznanie się z opiniami i orzeczeniami uczniów – notowanie wyników diagnoz,
- dostosowanie metod i form pracy dla uczniów ze specyficznymi potrzebami,
- pisanie opinii o uczniu do sądu, pracodawców,
- przygotowanie działań związanych z ewaluacją, np. tworzenie ankiet i innych narzędzi badawczych.

5. Wprowadzanie innowacji pedagogicznych, udział w projektach.

6. Spotkania z rodzicami, kontakty indywidualne z rodzicami – spotkania, rozmowy telefoniczne, korespondencja e-mailowa, telefony od rodziców w godzinach wieczornych, korespondencja przez e-dziennik w godzinach popołudniowych i wieczornych.

7. Organizacja wycieczek:

- opieka nad uczniami w czasie wycieczki również w godzinach nocnych, praca 24 godziny, 
- organizacja wycieczek zawodoznawczych – współpraca z pracodawcami, szkołami ponadpodstawowymi i instytucjami wspierającymi kształcenie zawodowe – rozmowy przygotowujące do spotkań z uczniami.

8. Opieka nad uczniami podczas zajęć dodatkowych: wyjścia do kina, wyjazdy do teatru, wyjścia do biblioteki, opieka podczas zawodów sportowych odbywających się również w weekendy,
- dojazd do ucznia na zajęcia indywidualne odbywające się w domu ucznia.

9. Działania związane z organizacją pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów zdolnych i wymagających wsparcia.

10. Podnoszenie kwalifikacji:

- szkolenia, konferencje, warsztaty, dokształcanie w weekendy.

11. Dodatkowy, nieliczony do pensum czas pracy:

- rady pedagogiczne,
- wywiadówki, spotkania z rodzicami,
- sprawdzanie klasówek, sprawdzianów, zeszytów,
- oceny opisowe,
- sprawozdania z działań,
- pełnienie dyżurów w czasie przerw między lekcjami,
- rozgrywki wewnątrzszkolne,
- pomoc przy organizacji lokalnych imprez, zawodów sportowych, np. obstawianie trasy, biuro zawodów, sędziowanie,
- przygotowanie imprez klasowych: dyskoteki, wigilia, dzień chłopaka, andrzejki, katarzynki, noc w szkole, itp.,
- udział i przygotowanie do uroczystości i imprez miejskich w dniach wolnych od zajęć szkolnych,
- organizacja i koordynacja akcji charytatywnych.

12. Prowadzenie dokumentacji zgodnie z wymogami ministerialnymi i kuratoryjnymi, przygotowywanie analiz i statystyk dla różnych instytucji, m.in. policja, MOPS, instytucje działające na rzecz rodziny, itp.

13. Przygotowanie i rozdysponowanie podręczników z dotacji celowej MEN, np. przygotowanie 1 200 umów użyczenia podręczników, opieczętowanie 9 000 podręczników w czasie wakacji, rozliczenie finansowe.

14. Przygotowywanie festynu z rodzicami, szukanie sponsorów, pieczenie ciast – jesteśmy z naszymi uczniami w wielu działaniach. Na co dzień nikt nie liczy tych godzin, ale nie mówcie, że pracujemy 18 godzin, bo to nieprawda.

To dużo więcej niż 40 godzin w tygodniu.

Nie mamy też dwóch miesięcy wakacji.

Nauczyciel ma latem 6 tygodni urlopu i 2 tygodnie w ferie zimowe, zaś w pozostałym czasie musi być do dyspozycji dyrekcji szkoły i przyjść do pracy na jej wezwanie. Planowanie roku szkolnego, tworzenie planów pracy, rozkładów materiału jest kontrolowane przez dyrekcję w pierwszych dniach września, więc trzeba wszystko przygotować podczas wakacji. 

Nie możemy wziąć urlopu w czasie roku szkolnego.

Słynna tabelka z uśrednionymi zarobkami nauczycieli ze względu na ich stopień zawodowy nie ma pokrycia w realnych zarobkach nauczycieli.

Jesteśmy jedyną grupą zawodową, której sumuje się podwyżkę z trzech lat i podaje się jej wysokość w procentach, bo tak naprawdę kwoty tych podwyżek są żenujące: kilkadziesiąt zł brutto w 2018r., 120-140 zł brutto w 2019r. Podwyżka z 2020 r. ma być wypłacona we wrześniu tego roku, a jest podawana jako podwyżka jednorazowa. Która grupa zawodowa w Polsce jest tak traktowana?

Dzisiejszy nauczyciel to pedagog, psycholog, terapeuta ucznia, terapeuta rodziny, animator, ochroniarz, powiernik, kurator rodzinny…

f

REKLAMALady D

209Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Izunia 209 ponad rok temuocena: 100% 

  Podobno nie wszyscy nauczyciele strajkuja na szczęście więc po świętach będą prowadzić zajęcia prawdopodobnie. Chwała im za to. Tylko co z maturzystami?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~realista 208 ponad rok temuocena: 25% 

  Nauczyciele! Współczuję Wam. że pracujecie na rzecz takiego buraczanego społeczeństwa, które się tu wypowiada. Pis ,wzorem Gomułki, zaszczepił im nienawiść do wiedzy i inteligencji. Nie poddawajcie się, potępiają Was tylko głupole, mądrzy popierają!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~burak 207 ponad rok temuocena: 75% 

  RELISTO pomyśl realnie , a dopiero potem nazywaj społeczeństwo burakami, czy głupolami. towarzysz broniarz kształcił się właśnie za czasów komuny. i myśli , jak myśli... każdy widzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~głupol 206 ponad rok temuocena: 100% 

  szacowna inteligecja pokazuje swoją klasę,,,,,, bo reszta to buraki REALISTO ... pomyśl chwilę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nikt 205 ponad rok temuocena: 90% 

  szanowna kadro pedagogiczna - dzisiaj mnóstwo ludzi posiada wykształcenie równe jak i wyższe a pracuje fizycznie za mniejsze pieniądze i nie strajkuje. Więc może zmięcie zawód i zobaczcie kto wam zapłacie więcej, pewnie są tacy co dostaną więcej ale 90% nie dostanie tego co teraz zarabiacie. TAKA JEST PRAWDA. Ta cała akcja to polityka w 2015 roku PIS wyprowadził nauczycieli dzisiaj PO i komuniści.

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wielkikorkarz 204 ponad rok temuocena: 89% 

  Nauczyciel Żeromka 3,5 tys netto plus korki 4,5 tys netto. Razem 8. Przydałby się ten tysiąc spiołbym budżet na narty zawsze brakuje mi tych 15 tys. Proszę Was dajcie mi ten tysiąc please please please

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~brojarz 203 ponad rok temuocena: 100% 

  skoro z niego taki korkociąg to może zbiera nie tylko na narty , ale może i na korkowiec i korkotrampki... SORRY za skojarzenie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~War 202 ponad rok temuocena: 67% 

  Moja kuzynka pracuje w szkole w Ostródzie, jest po studiach i po kursach, uczy chemii i zarabia 4 tyś. Miesięcznie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iza 201 ponad rok temuocena: 86% 

  8 tygodni urlopu i wolne wszystkie święta i weekendy ... chciałabym

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 200 ponad rok temuocena: 83% 

  Przy 18 godzinach tablicowych nauczycielom zostają 22 godziny na czynności dodatkowe o których piszą. To daje 88 godzin w miesiącu. Wycieczki sponsorowane są przez uczniów. W Multikinach nawet kawa jest gratis dla nauczyciela, Poza tym gratis wejście na basen, do muzeum itp. i jeszcze zniżka 37% na PKP. O rocznym urlopie dla poratowania zdrowia nie wspomnę - żadna inna grupa zawodowa tego nie ma. Po trzech latach nauczyciel zna podręcznik na pamięć. Koleżanka nauczycielka zawsze śmiała się z tego: Po czym odróżnić młodego nauczyciela od starego? Młody nosi wiedzę w torbie. Starszy w dupie :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Agnieszka 199 ponad rok temuocena: 88% 

  Uczyłam w szkołach 9 lat. Rozbraja mnie tekst, że nauczyciele poświęcają swój czas na dokształcanie, kursy itp. Mam samodzielne stanowisko i często siedzę w pracy po godzinach, w weekendy pracuję w domu. jeżdżę na kursy i szkolenia - jak wyjeżdżam w niedzielę nikt mi za to nie płaci. Jak wstaję do pracy o 3.00 tez nikt mi nie współczuje. Lubię swoją pracę i nie zarabiam więcej niż w szkole. Codziennie w pracy spotykam ludzi ciężko pracujących fizycznie za 2300 brutto. 8-10 godzin na nogach, przy taśmie. Duży szacun dla nich.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~10 198 ponad rok temuocena: 100% 

  Nauczyciele jak widać nie macie tak źle jak opisujecie ktoś kto pracował w tym zawodzie i ma porównania z inną pracą rok czasu który macie zamiast na zdrowie poswieccie się innej pracy będziecie mieli porównanie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~majka 197 ponad rok temuocena: 84% 

  Jestem z wykształcenia nauczycielem. Poza tym kierunkiem skończyłam 3 inne. Do szkoły pracować nie poszłam, dziękuje że kiedyś podjęłam taką decyzję. Mam kilka dni urlopu w wakacje 3-5 dni, pozostałe dni wybieram po jedynym dniu. Wychodzę z domu o 7, wracam po 17tej. Często siedzę nocami w dokumentach. Ale wiem jedno że jeśli mi moja praca nie odpowiadałaby nie strajkowałabym tylko podjęła się innej. A nie kosztem dzieci afiszowała walkę o podwyżkę. Dzieci zabrałam z państwowych szkół, bo nie mogłam patrzeć na brak kompetencji nauczycieli, ich brak zaangażowania. W niepublicznej nic nie płacę i dziś nie martwię się, że dzieci nie będą miały opieki bo nauczyciele strajkują....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dybuk 196 ponad rok temuocena: 31% 

  A może dzieci były za słabe na państwową szkołę lub miały sprany beret? Wiadomo, za kasę można wszystko. Prawda jest też taka, że nie strajkowałabyś, bo nie masz tzw. jaj, trzęsłabyś się, że cię prywaciarz wywali. Tu nie chodzi o to czy odpowiada, czy nie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mama 195 ponad rok temuocena: 14% 

  Komisja rządowa wraz ze specjalistami przebadała rzeczywisty czas pracy nauczyciela. Przy pensum 18 h przy tablicy nauczyciel musi pracować 47 h tygodniowo!!!! Szydłonamsięnależy żąda wyrzucenia 30% nauczycieli ze szkół i zwiększenie ilości pracy dla nauczyciela o 30%!!! Czyli według niej nauczyciel powinien pracować 63 h tygodniowo! Tak przemęczony, sfrustrowany miałby według niej i Antypolskiej Ani być bardziej efektywny i wydajny!!!Strzeż nas,Panie Boże przed tymi babsztylami i ich pomysłami!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 194 ponad rok temuocena: 100% 

  Metodologia badań polegała na wypełnieniu przez nauczycieli informacji o ich zadaniach poza pensum oraz określeniu ile czasu im zajmują. Niestety dane mało wiarygodne, niektóre czynności wykonuje się raz w roku a wybrzmiewają jak codzienne zajęcia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawda 193 ponad rok temuocena: 75% 

  sfrustrowani dodatkowo,,,,,,,,,,,, swoim strajkiem,,,bez poparcia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 192 ponad rok temuocena: 100% 

  Miejcie honor i odwagę i rzućcie tę robotę raz na zawsze. Nie myślcie już co będzie z dziećmi MYŚLCIE O SOBIE.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~15 191 ponad rok temuocena: 75% 

  Od siebie ;moja rodzina wogóle nie korzysta z reform które ten rząd wprowadza od trzech lat nie przybyło mi ani złotówki za to rachunki rosną

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rowerzysta 190 ponad rok temuocena: 85% 

  Zamiast tej harówki w pocie czoła przez 6 m-cy w roku, proponuję pracę przez 6 dni w tygodniu, na trzy zmiany po 10 godzin dziennie. W tych warunkach pracują ludzie z wyższym wykształceniem, korzystając raz w roku z urlopu 26 dni roboczych lub wcale. Jak praca w szkolę nie odpowiada wygórowanym ambicjom, czas na zmianę zawodu. Tylko gdzie przyjmą?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~11 189 ponad rok temu

  I będzie się czym chwalić elita u nich pracuje. ....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edek 188 ponad rok temuocena: 63% 

  U Szynaki przyjmą z otwartymi ramionami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mira 187 ponad rok temuocena: 31% 

  W punkt...:) Niechaj politycy wżdy rodzimi znają, ze belfry nie krowy , swój język znają. a możne i szkoda, bo na każdą krowę czekają w budżecie pieniążki gotowe. lecz gdy nauczyciel wzniesie rękę w górę pokażą mu czarna budżetową dziurę. plują na nas ludzie "żeśmy darmozjady" ślą nas do Biedronki, by nabrać ogłady. z palca wciąż wyssane przedstawiają płace......możne tak jak książki, zaczną palić szkoły?....wtedy kraj nasz polski zaleją matoły. Może o to chodzi? taki cel odgórny?łatwiej przecież rządzić narodem gdy durny......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rolnik 186 ponad rok temuocena: 75% 

  Krowy to dostaną z UNI a nie z budżetu. Macie teraz dużo czasu na to aby pogłębić swoją wiedzę np. na temat dopłat dla rolników.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~heh 185 ponad rok temuocena: 72% 

  Piękny przykład radosnej twórczości naszej zapracowanej "elity". Niestety minęły już czasy gdy takie częstochowskie rymy robiły na "ciemnocie" jakieś wrażenie. Czasy się nieco zmieniły, a Wasze wyższe wykształcenie już nie jest w społeczeństwie najwyższe, jak to miało miejsce przed wojną;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 184 ponad rok temuocena: 77% 

  wieszczka wierszokletka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość1 183 ponad rok temuocena: 80% 

  Pieniądze na krowy są z dofinansowania w ramach dopłat unijnych i nie mogą być wydawane na inne cele. Nie warto siać ferment. Nauczycielom nawet strajk nie wyszedł.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z 182 ponad rok temuocena: 54% 

  Popieram strajk! Walczcie o więcej! Proponuję wzrost o 1000% kwoty bazowej. I strajk, aż do skutku. Zero kompromisów. Może wtedy uda się rozwiązać jeden z problemów? Pozwolę sobie zacytować iławianina 35: "Jak się czuje nauczyciel, który co roku na początku września słyszy od waszych dzieci na jakich to Kanarach, Balearach, w jakich Egiptach, Grecjach, Tajlandiach one wypoczywały ze swymi rodzicami podczas wakacji, w trakcie których jego było stać np. na dwa dni pobytu na naszym morzem lub na dzień w górach? Jak się czuje nauczycielka widząca was codziennie przywożących luksusowymi samochodami pod szkołę wasze dzieci, kiedy ona sama, obarczona kilogramami zeszytów waszych dzieci, musi biec na przystanek autobusowy?" Narobi taki dzieciaków, żyje z 500+ i stać go na salonowego Lexusa. Proste.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~16 181 ponad rok temuocena: 100% 

  Do naucżycieli bierzcie pożyczkę na wczasy i spłacajcie cały rok lub 2 miłego wypoczynku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nina 180 ponad rok temuocena: 86% 

  Wie pani co, powiem coś pani... Pewne panie nauczycielki z naszego iławskiego ogólniaka już 20 lat temu podróżowały do Egiptu na wakacje kiedy nas, zwykłych ludzi nie było na to stać. Skąd miały na ten Egipt? Ten kto chodził do licka doskonale wie. Proszę nie siać kłamstw o biedzie nauczycieli. Są to wierutne bzdury!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~13 179 ponad rok temuocena: 100% 

  Pani uczy w prywatnej szkole?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z 178 ponad rok temuocena: 86% 

  Mamo kochana! To przecież nie moje słowa. Zacytowałem wypowiedź iławianina 35. W jego kwiecistych monologach nie znalazłem wielu argumentów za ponad 30% podwyżkami (15 od stycznia...2019 i następnie znów 15% na jesieni), ale jak już na coś natrafiłem to pozwoliłem sobie zacytować. Nie może w Polsce być tak, że nauczyciel na pełnym etacie (18-godzinnym pensum) nie może sobie pozwolić na zakup auta za 0.5mln złotych. Nie o taką Polskę walczyliśmy!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama 177 ponad rok temuocena: 27% 

  Do Z- A tak z głową to w porządku? Ile dzieci ma możliwość wypoczynku na luksusowych wakacjach, albo ma bogatych rodzicòw? I jeszcze w naszej Iławie... Naprawdę przykro czytać te wypociny. I naprawdę nie wiedziałam, że za 500+ tak łatwo kupić nowy, luksusowy samochód. A skoro tak, to proszę też napłodzić gromadkę i na pewno starczy na wszelkie luksusy dla całej rodziny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bystry 176 ponad rok temuocena: 67% 

  Ale ich rodzice zapier... po 60-80 godz. w tygodniu. Więc mogąsobie na to pozwolić. Niech to wreszcie dotrze do nauczycieli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 175 ponad rok temuocena: 25% 

  do Sejma to, że się zgłosiło to nie oznacza, ze posiadali uprawnienia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 174 ponad rok temuocena: 100% 

  Do Kasi - przecież Zalewska mówiła, że zgłosiło się tysiące do pomocy. Czyżby kłamała?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~z 173 ponad rok temuocena: 93% 

  Sarkazm, ironia - warto poznać definicje tych słów. Polecam! Wasze komentarze świadczą też o poziomie nauczania ostatnich kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Strajk popieram (popierałem chyba muszę już napisać), ale zgadzam się z wypowiedzią poniżej. To nie walka o reformę edukacji, ale skok na kasę, walka polityczna. Szkoda, że tak wyszło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bronek 172 ponad rok temuocena: 77% 

  Już tak nie pisz bzdur jacy to biedni są. Na wakacje też nauczyciele jeżdżą do Egiptu, Hiszpani czy innych krajów. Samochody maja niezle, ale to nie o to chodzi. Problem swoich zarobków sami sobie stworzyli dobierajac nadgodzin żeby zarobić, a teraz mają taką sytuację że biorąc nadgodziny zarabiają też mizernie. Pazernosc ich zgubiła więc pretensje sami do siebie niech mają. Proszę poczytać komentarze tam nawet wzmianki o nauczycielach szkół niepublicznych nie ma, a dlaczego? Bo koledzy się wypieli na nich walczą tylko dla siebie jakby mogli to każdy indywidualnie by walczył. Na partalach piszą o kasjerkach w biedronce że niby uczyć nie mogą, a szczerze niektórzy tam mają wyższe wykształcenie i może też pedagogiczne. Tak więc nauczyciele podwyżka należy się wam jak najbardziej, ale ogarnijcie się czasem w wypowiedziach na portalach i ciągłym narzekaniu bo aż tak mało też nie zarabiacie jak piszecie. Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 171 ponad rok temuocena: 78% 

  Bo nauczyciele nie jeżdżą na wakacje tylko na spacery po Iławie chodzą bo ich nie stać? Mają strajkować a co teraz powiesz na to, ze w trzech szkołach na terenie naszego kraju nie odbył się egzamin? Co z tymi dziećmi? Co oni maja płacić za zachłanność grona pedagogicznego, które pokazało gdzie ich ma? Zastanów się zanim cokolwiek napiszesz bo nigdy nie uwierzę w to, że nauczyciel klepie biedę i nigdzie nie jeździ. Niech teraz jeden z drugim pójdą i staną twarzą w twarz z tymi dziećmi, które przyszły na egzamin i nie mogły go napisać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~x 170 ponad rok temuocena: 93% 

  a ja nie popieram ,,,, i tyle

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~heh 169 ponad rok temuocena: 85% 

  Kaganek oświaty, który niosą to co niektórych pooślepiał, a jeszcze innym mózgi poprzypalał! Nie każdy się nadaje do tej pracy i tyle.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~swój 168 ponad rok temuocena: 100% 

  oślepił ich obroniarz. ale może zrozumieją

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pogromcamafiikorepetytorskiej 167 ponad rok temuocena: 67% 

  Ciekawe czy nauczyciele LO im Żeromskiego na czas strajku odwołali korepetycje swoim uczniom ktoś wie? Czy tez strajkują;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pogromcamafiikorepetytorskiej 166 ponad rok temuocena: 83% 

  Ciekawe czy nauczyciele LO im Żeromskiego na czas strajku odwołali korepetycje swoim uczniom ktoś wie? Czy tez strajkują;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~6 165 ponad rok temuocena: 100% 

  13 dostaną to się wyrówna

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tomasz 164 ponad rok temuocena: 80% 

  Widać po zdjęciach z kim obraca się pan Broniarz. Dla mnie to polityczna wyborcza ustawka, a nauczyciele zostali niejako wciągnięci do brudnej politycznej gry o stołki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~preczzpodwyzkami 163 ponad rok temuocena: 33% 

  I tak nie dostaną podwyżki dlaczego: po pierwsze to nie jest elektorat pisu, po drugie nauczyciele to [...]

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nikt 162 ponad rok temuocena: 78% 

  Powinniście strajkować do końca sierpnia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~10 161 ponad rok temuocena: 100% 

  Nauczyciele nie możecie zaprzeczyć macie naprawdę dużo przywileji Też bysmy tak chcieli nam wszystkim przydała by się podwyżka szczególnie tym którzy mają najniższą krajową to nam się należy NOBEL za takie pieniądze można przeżyć to wegetacja za to wszystko winni są rządzący teraz i w przeszłości będą tak rządzić to my nigdy z kolan nie powstaniemy tam do władzy pchają się nie po to aby coś zmienić ale po to aby tylko sobie na pchać w kabze WSTYD co takiego musi się stać żebyśmy byli uczciwi u góry złodzieje wszystkim zabierają a drudzy rozdają na prawo i lewo czy się należy czy nie należy POLSKA TO CHAOS

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~14 160 ponad rok temu

  Do kaja i wice-wersa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kaja 159 ponad rok temuocena: 0% 

  "Też bysmy tak chcieli nam wszystkim przydała...." TO IDŹCIE do pracy jako Nauczyciel, nikt Wam nie każe pracować za najniższą krajową.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obibok 158 ponad rok temuocena: 75% 

  Nauczyciele chcą 1000 więcej do kwoty bazowej. Czyli stażysta 1000, kontraktowy 1110, mianowany 1440, dyplomowany 1840. I to wszystko za 58 roboczogodzin w miesiącu. Czyli stażysta chce zarabiać ok 3 tys (51 pln/h) kontraktowy 3,2 (55 pln/h) mianowany 3,5 (60 pln/h) dyplomowany 4 tys (68 pln/h) to jest w dużym uproszczeniu prawdziwe zarobki jeśli ktoś chce sprawdzić ze wszystkimi dodatkami zapraszam do oświadczeń majątkowych radnych. Nauczyciel dyplomowany zarabia teraz ok 4,5 tys. Chcecie zarabiać więcej ok. Proponuje likwidację karty nauczyciela i zacznijcie normalnie pracować po 40 roboczogodzin tygodniowo. Rozmawiajmy o stawkach godzinowych bo płaci się za pracę i wyniki a krata nauczyciela nie pozwala promować dobrych nauczycieli. Dlaczego podwyzka ma być dla wszystkich dla dobrych i słabych jaka firma tak funkcjonuje że płaci słabym i dobrym tak samo żadna bo by zbankrutowała tak jak oświata w Polsce jest bankrutem a dawanie podwyżek to tak podłączać trupa do kroplówki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bystry 157 ponad rok temuocena: 79% 

  Macie racje nauczyciele. To nieprawda. Pracujecie 18 godzin lekcyjnych, czyli w rzeczywistości 13,5 godzin zegarowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ada 156 ponad rok temuocena: 75% 

  Skoro dla "pedagogów", bycie nauczycielem jest tak ciężką i trudną profesją, to na emerturkę po 15 latach pracy. Chętnych jest b.dużo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bronek 155 ponad rok temuocena: 75% 

  A mnie zastanawia tylko jedno. Co z nauczycielami którzy uczą w szkołach niepublicznych jak ma się ten strajk do nich? Czytam komentarze na różnych portalach ale nawet wzmianki na ich temat nie ma. Podsumowując koleżanki i koledzy z publicznych szkół mają ich gdzieś olali ich

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama 154 ponad rok temuocena: 67% 

  Przedszkola niepubliczne w Iławie pracują normalnie. Sama prowadzam tam dziecko. A napewno babki nie mają takich zarobków i przywilejów jak w państwówkach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytek 153 ponad rok temuocena: 100% 

  Jeśli nauczyciele w Żeromku [...]

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prezes 152 ponad rok temuocena: 60% 

  Jak to mówi prezes Kozłowski,,,, wyżej d.. y nie podskoczysz,,, pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A... 151 ponad rok temuocena: 25% 

  Dziś byłem w LO Żeromku przywiozłem zamówienie. [...] Popieram strajk ja dałbym 5 tys pidwyżki i orzedłużył wakacje o miesiąc albo dwa a co tam

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawda 150 ponad rok temuocena: 50% 

  co na to żeromek ,,,,,,,,,,,,,,, nieprawda ??????????????????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SPRAWIEDLIWY 149 ponad rok temuocena: 67% 

  pozdrówka.............. to jest strajk nie na głodnego ,,,,,,,,,,,,,,,,, jeszcze chwila i powiozą elitę na kopach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Załamanej 148 ponad rok temuocena: 80% 

  Z tym "trolowym geniuszem" nie warto w ogóle rozmawiać, ludzie "pojechali" go na jednym forum to poszedł mądrzyć i kłócić się na drugie. Olać go i ignorować jego półmetrowe wypociny to jedyna dobra rada.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dociekliwy 147 ponad rok temuocena: 85% 

  Pytania do nauczycieli: Kiedy odbyły się falowe strajki w całej Polsce, gdy rząd kazał sześciolatkom pójść do szkoły? Gdzie był p. Broniarz? Co musi się stać ( ile musicie otrzymać podwyżki) żebyście stali się autorytetami dla dzieci i ich rodziców? Czy jeśli otrzymacie żądaną podwyżkę, nasze dzieci nie będą już więcej musiały korzystać z korepetycji?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~17 146 ponad rok temu

  Nauczyli się tylko o swoje walczyć KIESZENIE

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~14 145 ponad rok temuocena: 60% 

  Właśnie gdzieś byli nauczyciele jak trzeba było posłać dzieci wcześniej o rok do szkoły? Proszę o odpowiedź

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AS 144 ponad rok temuocena: 71% 

  Nauczyciel to ktoś bardzo ważny dla naszych dzieci. Proponuję aby nauczyciele pracowali 40 godzin siedząc w szkole zapobiegnie to wyczerpującemu siedzeniu w domu oraz niezliczonym nadgodzinom. Mieli do dyspozycji 26 dni urlopu kiedy chcą. Zapobiegnie to nagminnie stosowanym zwolnieniom lekarskim. W wakacje niech organizują czas dzieciom ludzi, którzy po prostu muszą bez możliwości strajku pracować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~10 143 ponad rok temuocena: 100% 

  DOBRE NAWET BARDZO DOBRE Z TYCH NUDÓW TO ZACZĘLI STRAJKOWAC

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawe 142 ponad rok temuocena: 60% 

  Ciekawe ilu teraz poszło na zwolnienie lekarskie, bo jak policzyli ile utną im za strajk.... założę się, że pełno "lamistrajkow" którzy czekaja spojnie w domku na podwyżki które wywalczą ci strajkujący

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nikt 141 ponad rok temuocena: 77% 

  Pewnie wiele komentarzy pisana jest przez nauczycieli. Jest to przykre wykształceni ludzie a taki poziom. Zrezygnujcie z pracy i pozwólcie innym pracować. W ostatnich 20 latach do pracy w szkołach iławskich dostawali się ludzie po układach i to politycznych. Panie z jedynki przypomnijcie sobie kto został przyjęty i jak się długo utrzymywał. Sztucznie stwarzane etaty aby córeczka miała pracę a i tak nie dała rady. A inni przygotowani nie mieli szans. Zawsze tak było kiedyś się tam uczyłem za czasów komuny i nawet wtedy to może 20 % nauczycieli byli dobrzy. Pamiętacie od polskiego, fizyki, W-F, i inni. Jaka jest weryfikacja żadna. To JA powinienem mieć prawo do wyboru szkoły dla moich dzieci - za dzieckiem idą pieniądze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~5 140 ponad rok temuocena: 100% 

  Zgadzam się za dzieckiem idą pieniądze mam nadzieje że w przyszłości będę miec wpływ na wybór szkoły i nauczycieli dla moich dzieci płacę żądam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 cz. IV 139 ponad rok temuocena: 26% 

  Co państwo na to wszystko szanowni forumowicze? No bo przecież społeczeństwo nie może być ciągle terroryzowane i oszukiwane przez podłych nauczycieli nieustannie jęczących nad swym, podobno ciężkim losem... PS. Na koniec chciałbym serdecznie pozdrowić pełnego literackiego polotu Pana o pseudonimie xxyz, który nie może ostatnio przepuścić żadnej okazji by wyrazić objawy swej głębokiej sympatii pod mym skromnym adresem. Pan ten już dawno zrozumiał, że nauczyciele są grupą całkowicie zdegenerowaną i dlatego pośpiesznie (ku dobru dzieci) opuścił stan nauczycielski. Jestem przekonany, że Pan xxyz niechybnie wyrazi objawy swej sympatii wobec mnie przy kolejnych dyskusjach na forach, niezależnie czy będą one dotyczyły porywającej kwestii przepływu nieczystości w rurach wodociągowych, pogłowia wielbłądów na Bliskim Wschodzie, wyższości kapuśniaku nad grochówką (lub odwrotnie) czy też metod zwalczania dolegliwych hemoroidów u ujścia kiszki stolcowej. Na tego Pana bowiem zawsze można liczyć...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~my 138 ponad rok temuocena: 100% 

  forumowicze informują , że nie mają hemoroidów, ani problemów z ujściem kiszki stolcowej. życzymy zdrowia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zalamana 137 ponad rok temuocena: 50% 

  Iławianin 35 Kamień z serca!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44 136 ponad rok temuocena: 100% 

  iławianian 35 ,,,,,,,,,,, na ministra,,, !!!! mamy nadzieję , że załatwi co trzeba należycie tylko powiedz na kogo ? mamy głosować/ , bo wyższość kapuśniaku nad grochówką na razie nas nie przekonała

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawianin 35 do Załamanej 135 ponad rok temuocena: 45% 

  Szanowna Pani, zupełnie niepotrzebnie się Pani załamuje. Wobec kogo niby wyraziłem nienawiść i pogardę? Jeśli ktoś na tym forum sieje pogardę i nienawiść to na pewno nie ja. Proszę sobie dokładnie poczytać co się tu wypisuje o nauczycielach. Czy ja to piszę droga Pani? Ja tylko wyciągam wnioski z tej ogromnej fali bezmyślnej nienawiści, która się na tym forum wylewa pod adresem nauczycieli, którzy według rodziców mają czelność prowadzić akcję strajkową. Skoro ci nauczyciele są tacy leniwi i podli, to dlaczego rodzice tak ochoczo chcą się pozbyć dzieci z domu i wtłoczyć je w łapy tych podobno beznadziejnych pedagogów? Nie zastanowiło to Pani? Rodzice pewnie w domu także jak najgorzej mówią o nauczycielach przy swoich dzieciach. Nie zastanowiło Pani jaki to ma wpływ na psychikę dziecka, gdy słyszy różne epitety o swych wychowawcach? Może warto. I wbrew obawom Pani wcale nie jestem smutny i nieszczęśliwy. Wręcz przeciwnie. I niech się Pani nie obawia. Dzieci nie uczę ani nie wychowuję.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rura wodociągowA 134 ponad rok temuocena: 100% 

  iławian 35 ,,,,,,,o czym piszesz , ujście kiszki stolcowej ??? jak chcesz to pisz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Iławianina 35 133 ponad rok temuocena: 88% 

  W realu też tak obrażasz ludzi, czy tylko na anonimowo forach?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do obiektywnego 132 ponad rok temuocena: 50% 

  Najwyraźniej jest Pan częstym bywalcem w pewnych specyficznych poradniach, skoro jest Pan tak znakomicie zorientowany w trybie przyjmowania tam pacjentów. A pomogli przynajmniej trochę? Też lepszego zdrowia życzę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zalamana 131 ponad rok temuocena: 73% 

  Ile jest w twoich komentarzach ilawianinie 35 pogardy zglizliwosci i nienawisci Musisz byc badzo smutnym i nieszczesliwym czlowiekiem. Nie moge w to uwierzyc ze taki ktos jest Pedagogiem uczy i wychowuje dzieci.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obiektywny 130 ponad rok temuocena: 57% 

  obiektywnie , to poradnie specjalistyczne rejestrują bez skierowania. Zdrowia życzę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 cz. III 129 ponad rok temuocena: 50% 

  Aż trudno zliczyć ile miliardów zł się przez to zaoszczędzi... No tak, ale kto się zajmie Waszymi dziećmi, gdy Wy w pocie czoła będziecie w swych zakładach pracy wykuwać świetlaną przyszłość naszego Narodu? Na to też jest prosta rada. Przecież zaoszczędzone na leniwych i kompletnie nieudolnych nauczycielach wielkie kwoty, można przynajmniej częściowo przekazać w ręce np. tych matek, które i tak teraz nie pracują, gdyż im się to zupełnie nie opłaca z powodu jakiegoś kolejnego 500+. One z nudów się skrzykną i fachowo zaopiekują się dziećmi, które się zgromadzi na boiskach, w salach gimnastycznych lub na placach zabaw. A do szkoły nie będą wchodziły bo i po co? A nie daj Boże zainstalowałoby się w nich kolejne pokolenie leniwych i zupełnie przecież zbędnych nauczycieli?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 35 do tego co ma 45 i innych 128 ponad rok temuocena: 40% 

  Czego masz 45? Czyżby stopni w ilorazie inteligencji? Jeśli tak to jest mi bardzo przykro Cię poinformować, że poniżej 68 stopnia zaczyna się już poziom upośledzenia umysłowego. Wyrazy współczucia. A Ty dlaczego nie ujawniłeś się z imienia i nazwiska? Czyżby zabrakło odwagi? Teraz do Tego co nazwał się Strajkiem. Nie wiem kogo pytasz, ale jeśli mnie to informuję, że nie uczę w żadnej szkole. A na koniec do nauczyciela. Wydaje mi się Drogi Kolego, że zupełnie Pan mnie nie zrozumiał... Pozdrawiam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja mam 45 127 ponad rok temuocena: 67% 

  ujawnij się z imienia i nazwiska,,,,,,,,, chyba , że zabraknie ci odwagi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Strajk 126 ponad rok temuocena: 100% 

  Wielka Prośba. Napisz w której Szkole uczysz. Z góry serdecznie dziękuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nauczyciel 125 ponad rok temuocena: 75% 

  iławian 35 ma pomysł na zaoszczędzenie miliardów złotych . z takimi pomysłami dostaniesz nobla ............ tak trzymaj !!! i wykuwaj swoją świetlaną przyszłość

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Pokaż wszystkie komentarze
Artykuł załadowany: 0.4285 sekundy