REKLAMAprofi
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2019, 11:07 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

Pacjenci z terenu gminy Iława, którym zależy na dostępności podstawowej opieki zdrowotnej w Rudzienicach i Ząbrowie, mogą być spokojni. Przychodnie nie znikną. Zamiast "Rodziny", która dotychczas była za nie odpowiedzialna, ośrodki zdrowia będzie prowadził nowy podmiot.

Ten nowy podmiot, którego samorządowcy gminy Iława poszukiwali po tym, jak "Rodzina" poinformowała o zamiarze wycofania się z Rudzienic, to KEMED, prowadzący już przychodnię w Wąbrzeźnie w kujawsko-pomorskiem. 

Warunkiem uruchomienia przez ten podmiot działalności w gminie Iława było złożenie przez wystarczającą liczbę mieszkańców deklaracji o przystąpieniu do przychodni. Według danych z wczoraj, takich deklaracji spłynęło około 2,5 tysiąca w przypadku przychodni w Rudzienicach i około 2,4 tysiąca, jeśli chodzi o przychodnię w Ząbrowie. Druga wymieniona liczba jest poniżej oczekiwanej, którą określono na około 4 tysiące, ale proces składania deklaracji jest nadal w toku.

Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński potwierdza najistotniejszą dla miejscowych pacjentów informację, iż KEMED przejmie oba tutejsze ośrodki zdrowia, zarówno w Rudzienicach, jak i Ząbrowie. Jest to jednoznaczne z tym, iż podstawowa opieka zdrowotna pozostanie dostępna na miejscu.

- Zaplanowane jest jeszcze spotkanie dotyczące warunków przekazania nowemu podmiotowi sprzętu, będącego na wyposażeniu ośrodków. Ponadto otwarta pozostaje kwestia dostępności usług lekarza ginekologa i stomatologa - informuje o szczegółach Krzysztof Harmaciński. 

REKLAMAPakersi

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~grunt to zdrowie 2 ponad rok temu

    UPA - a przedsiębiorstwo "Rodzina" to nie było tak jak piszesz. Lekarz po kilka chwil w tygodniu i odsyłane najlepiej na sobotę prywatnie do Iławy. Czasem sie zastanawiam na co się składkę zdrowotną płaci rocznie te klika tysi jak i tak lekarz biadoli, że bida z nędzą i nie ma pieniążków

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~UPA 1 ponad rok temu

    Czy czasem nie będzie tak, ze wiele usług lekarskich będzie płatnych, a kolejki się wydłużą, bo kadra medyczna jak to w prywatnych bywa, skąpa?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5298 sekundy