REKLAMAWardrom
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 kwietnia 2019, 14:50 komentarzy 4

( Fot. ms.gov.pl.)

Karę 3 lat więzienia wymierzył 29-letniemu Marcinowi B. z Iławy Sąd Okręgowy w Elblągu. Mężczyzna został uznany za winnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego syna. Chłopczyk miał 6 miesięcy, gdy z obrzękiem mózgu i licznymi złamaniami kości czaszki trafił do szpitala po tym, jak ojciec rzucił w niego ceramicznym kubkiem.

Sprawa Marcina B., któremu postawiono zarzut z art. 156 § 1 pkt 2 k.k., została rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Elblągu na rozprawie w dniu 28 marca tego roku. Sprawca dobrowolnie poddał się karze. O rozstrzygnięciu informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Sąd Okręgowy uznał oskarżonego za winnego tego, że w dniu 26 lutego 2018 r. w Iławie, działając z zamiarem ewentualnym, spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu małoletniego syna w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu, przewidując taką możliwość i godząc się  na to, w ten sposób, że rzucił ceramicznym kubkiem o wadze 0,510 kg w kierunku Martyny L., trzymającej na kolanach sześciomiesięcznego syna, który został uderzony kubkiem w głowę i doznał przez to obrażeń ciała w postaci urazu czaszkowo-mózgowego z obrzękiem mózgu w postaci krwiaka tkanek podskórnych głowy w okolicy skroniowo-ciemieniowej prawej oraz licznych złamań kości czaszki [...]  i za to skazał go na karę 3 lat pozbawienia wolności, zaliczając na poczet tej kary okres tymczasowego aresztowania od 29 listopada 2018 r.

Przypomnijmy, że sprawa wyszła na jaw pod koniec 2018 roku. Dopiero wtedy matka dziecka przyznała w rozmowie z kuratorem sądowym, jaki był prawdziwy przebieg zdarzenia z lutego. Wcześniej utrzymywano, iż był to wypadek, a kubek spadł na głowę leżącego dziecka. 

Wyrok dla Marcina B. jest prawomocny od 5 kwietnia 2019 r.

REKLAMALady D

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Cygan 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Dojadą frajera w celi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rejgorhgosh 3 ponad rok temuocena: 33% 

  3 lata tylko seriooo? XDDDDD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tnt 2 ponad rok temuocena: 38% 

  3 lata? Kpina jakaś łeb mu w imadle zmiażdżyć!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Voy 1 ponad rok temuocena: 75% 

  Zacznij od siebie, najlepiej od pasa w dół.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2096 sekundy