REKLAMAzoomi
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 kwietnia 2019, 14:58 komentarzy 2
Leśnicy apelują i proszą: nie ryzykujcie! Most w każdej chwili może ulec dalszym uszkodzeniom.

Leśnicy apelują i proszą: nie ryzykujcie! Most w każdej chwili może ulec dalszym uszkodzeniom.

W lesie za parowozownią, przy jeziorze Brzozy, w ciągu żółtego szlaku pieszego, mamy poważną awarię mostu!

Jezioro Brzozy, jedno z najliczniej odwiedzanych jezior w okolicy Iławy, przy którym biegnie żółty pieszy szlak turystyczny, jest miejscem bardzo malowniczym. Na południowym brzegu jezioro przechodzi w strugę, a w miejscu tym znajduje się drewniany mostek. Często można spotkać tam miłośników aktywnego wypoczynku, szczególnie rowerzystów, równie licznie wędkarzy. Niestety, tegoroczna zima mocno nadwątliła konstrukcję mostu. Dlatego apelujemy i prosimy: nie ryzykujcie! Most w każdej chwili może ulec dalszym uszkodzeniom, dlatego każdy, kto zamierza go przekroczyć, robi to na własne ryzyko.

Jest też dobra wiadomość: most w przyszłym roku zostanie gruntownie wyremontowany. Dopiero w przyszłym roku, ponieważ w przypadku takich budowli niezbędna jest cała masa pozwoleń, zaświadczeń, projektów, mapek, uzgodnień, itp., a to pochłania czas. Ale obiecujemy: w przyszłym roku, najszybciej jak się da, most zostanie otwarty. Nowy, mocny, i bezpieczny. Do tego czasu prosimy jeszcze raz, szczególnie miłośników MTB i wędkarzy na rowerach, ale również spacerowiczów: nie ryzykujcie. W naszych lasach jest wiele innych tras, równie ciekawych i atrakcyjnych, warto poznać nowe fragmenty lasu. Zapraszamy do ich poznawania.

Przemysław Pierunek, Nadleśnictwo Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~mac 2 ponad rok temuocena: 100% 

    Pewnie brak pieniędzy , bo wszystko wydane na budowę siedziby nadleśnictwa. Niszczenie mostka też pewnie pojawiło się tak nagle.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~turysta 1 ponad rok temuocena: 100% 

    To jest mostek po którym przebiega trasa turystyczna, zatem prosze oznaczyć obejście

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6598 sekundy