REKLAMAPatrz
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 maja 2019, 14:33 komentarzy 4

(Fot. Info Iława.)

Dzisiaj, 8 maja obchodzimy w Europie 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Jak przypominano podczas uroczystości, zorganizowanych przez Gminę Iława na cmentarzu przy ulicy Wyszyńskiego w Iławie, była to najstraszniejsza wojna w dziejach ludzkości - pochłonęła miliony istnień ludzkich, przyniosła okrucieństwo ludobójstwa i holokaustu, zniszczyła materialny dorobek wielu pokoleń. To wszystko nakłada na dzisiaj żyjących Polaków obowiązek pamięci.

Wyraz tej pamięci dali dzisiaj w Iławie uczestnicy uroczystości zorganizowanej w ramach obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa, zwycięstwa nad zbrodniczą III Rzeszą. Byli to kombatanci, harcerze, przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy, mieszkańcy, którzy najpierw zgromadzili się w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie na mszy świętej, by później za iławską Młodzieżową Orkiestrą Dętą przemaszerować pod Pomnik Nieznanego Żołnierza.

Tam, po odegraniu hymnu narodowego, uczestników uroczystości powitał gospodarz Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Następnie głos oddano nauczycielowi Jerzemu Dziczkowi, który przedstawił rys historyczny. Przemówieniu przyświecał cytat z Abrahama Lincolna o tym, że „Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca.” Po apelu poległych, przeprowadzonym przez komendanta hufca ZHP w Iławie Maciej Marciniaka, przybyłe delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce i kwiaty.

Iława. Na uroczystości z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w Iławie.

Ilość zdjęć 69

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAwardrom2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jan 4 ponad rok temuocena: 55% 

  No i masz, długo nie kazaliście na siebie czekać. Czy do Waszych maluczkich rozumków dociera, że radni i inni samorządowcy dostają zaproszenia na owe uroczystości? Czy dotrze do Was w końcu, że obecność na takich uroczystościach jest wręcz obowiązkowa? Że wynika z powierzonej funkcji? Ech.... WY. Ręce opadają. Dziękuje Wójtowi za podniosłą uroczystość.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~maluczki 3 ponad rok temuocena: 80% 

  och Janie , masz rację , ale te maluczkie rozumki mogłeś sobie darować

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 2 ponad rok temuocena: 48% 

  Kampania trwa - referendum blisko. A radna EJ walczy z wiatrakami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 1 ponad rok temuocena: 45% 

  Z miasta silna reprezentacja. Niektórzy nie potrafią odpuścić nawet w takim dniu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPUP
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9729 sekundy