REKLAMAT-mobile
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 maja 2019, 12:31 komentarzy 1

(Fot. Czytelnik/archiwum.)

Ciepło, ale kapryśnie i zmiennie - tak jest teraz w pogodzie. Synoptycy znów ostrzegają nas przed burzami, które mogą mieć groźny, gwałtowny przebieg.

Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem wydał dla powiatu iławskiego IMGW-PIB. To alert pierwszego stopnia - żółty.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad - czytamy w ostrzeżeniu synoptyka IMGW-PIB Wiesława Winnickiego.

Jest ono ważne od godziny 13:00 w dniu 20 maja do godziny 2:00 w dniu 21 maja.

Podobne ostrzeżenia synoptycy wydali dla sąsiednich powiatów: ostródzkiego, nowomiejskiego i działdowskiego. Natomiast nieco dalej na wschód, w powiatach olsztyńskim i nidzickim, burze mogą mieć gwałtowniejszy przebieg. Dla tych części naszego województwa synoptycy wydali ostrzeżenia drugiego stopnia - pomarańczowe.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Maks 1 ponad rok temu

    Fajnie,że dano stare foto...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3572 sekundy