REKLAMAGrene
REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 maja 2019, 12:22 komentarzy 41

(Fot. Info Iława.)

Oficjalnie powołano ją do życia 8 marca - w Dzień Kobiet. Z kolei 23 kwietnia poznaliśmy skład osobowy tego nowego w Iławie organu doradczego i konsultacyjnego. Rada Kobiet, bo o niej mowa, po raz pierwszy zebrała się 20 maja.

Po południu w sali sesyjnej ratusza zebrało się 12 z 14 pań, które powołał do Rady Kobiet Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. Przy okazji można się było dowiedzieć, że wpłynęło 16 kandydatur. Dwie zainteresowane nie spełniły jednak formalnego wymogu zamieszkiwania w Iławie - stąd ostatecznie 14-osobowy skład tego nowego zespołu. 

- Mam nadzieję, że będziemy się częściej widywać, że będzie to prawdziwe forum debaty o Iławie - podkreślił Dawid Kopaczewski. 

Burmistrz zapewnił, że rada może liczyć na wsparcie organizacyjne i prawne ze strony urzędu. Nie ukrywał też, że w jego ocenie jednym z pierwszych zadań dla członkiń rady powinna być próba "odczarowania narracji" w mediach i na forach internetowych. Burmistrz wyraził ubolewanie, że w wielu komentarzach próżno szukać zrozumienia i wsparcia dla tej inicjatywy, a powinno być odwrotnie - aktywne panie powinny być doceniane i wspierane i to zarówno przez inne kobiety, jak i przez mężczyzn.

- Niestety niektórym wydaje się, że jeśli aktywna kobieta chce działać, to od razu jest to feministka, która nie wiadomo czego będzie żądać - powiedział Dawid Kopaczewski. 

Burmistrz zapowiedział też, że w kolejnych posiedzeniach rady będzie uczestniczył na zaproszenie, a zależy mu głównie na tym, by nowy organ opiniował projekty uchwał Rady Miejskiej w Iławie. 

Dawid Kopaczewski wspomniał też o pewnej proceduralnej kwestii wymagającej rozważenia w związku z 14-osobowym składem rady. Łatwo sobie wyobrazić, że głosy pań mogą się rozłożyć dokładnie po połowie: 7 "za", 7 "przeciw". Jakie wtedy przyjąć rozstrzygnięcie? Jest, jak mówił burmistrz, kilka możliwości, w tym po prostu zaakceptowanie remisu, przyznanie decydującego głosu przewodniczej, albo powtórzenie głosowania po wcześniejszej debacie. Decyzję o tym, na jakie rozwiązanie się zdecydować, burmistrz pozostawił radzie, do rozstrzygnięcia w jej regulaminie. 

Później głos oddano paniom. Istotną częścią inauguracyjnego posiedzenia było krótkie przedstawienie przez każdą z nich swojej sylwetki. 

Dorota Stadnicka (na zdjęciu poniżej jest po lewej) przedstawiła się jako współwłaścicielka hotelu i restauracji Stary Tartak, prezes Towarzystwa Tenisa Ziemnego w Iławie. Z wykształcenia jest nauczycielem kultury fizycznej.

Sport jest zagadnieniem bliskim także kolejnej członkini rady Aleksandrze Jabłońskiej (po prawej). Prowadzi ona studio modelowania sylwetki.

Dominika Malewicz (po lewej) jest pracownikiem socjalnym i społecznikiem.

Małgorzata Stopikowska (po prawej) pracuje jako opiekunka osób starszych. 

Alina Kostkowska - Kotlińska ma wykształcenie ekonomiczne, jest kierowniczką dwóch sklepów odzieżowych.

Edyta Kocyła Pawłowska (po lewej). Jak mówiła, przez pół życia była dziennikarką, teraz zaś jest marketingowcem (obecnie na urlopie wychowawczym). Prezes stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Obywatelskich „Łączy nas Iława”.

Katarzyna Dzik (po prawej), inicjatorka powołania w Iławie Rady Kobiet, przedstawiła się jako matka czworga dzieci, przedsiębiorczyni i feministka. Wybrano ją na sekretarza rady.

Aneta Podwojewska (po lewej) jest fryzjerką. Jak podkreśliła, z racji wykonywanego zawodu ma dużo kontaktu z innymi kobietami.

Cecylia Cywińska (po prawej) jest nauczycielką w SP1 i SP2 w Iławie oraz dyrektorem przedszkola "Pluszak", prywatnie babcią. Wybrano ją na przewodniczącą Rady Kobiet.

Małgorzata Ilkiewicz działa w Stowarzyszeniu Przyjazne Dzieciom w Iławie. Podkreśliła, że chciałaby pomagać kobietom w pełnieniu jednocześnie wielu ról. Zależy jej na tym, by dzięki radzie głos kobiet był słyszany. Dodała, że opinie powinny być wyrażane z szacunkiem dla innych. Małgorzatę Ilkiewicz wybrano na wiceprzewodniczącą Rady Kobiet.

Teresa Laskowska (po lewej) prowadzi w Iławie studio nauczania matematyki MathRiders.

Joanna Grajnert (po prawej) jest z wykształcenia pedagogiem i biologiem. Współpracuje ze studiem MathRiders, bardzo lubi pracę z dziećmi.

Nieobecne podczas pierwszego posiedzenia były Justyna Lugowska-Rohde i Genowefa Korzeniewska.

Podczas inauguracyjnego posiedzenia panie dokonały spośród swojego grona wyboru przewodniczącej, wiceprzewodniczącej i sekretarza. Przewodniczącą Rady Kobiet wybrano Cecylię Cywińską, wiceprzewodniczącą Małgorzatę Ilkiewicz, zaś sekretarzem Katarzynę Dzik. Wszystkie głosowania przebiegły jednomyślnie, przy czym każda z zainteresowanych wstrzymała się od głosu podczas głosowania dotyczącego jej osoby. Katarzyna Dzik, która jest inicjatorką powołania rady do życia, sama zaproponowała dla siebie rolę sekretarza. Wcześniej Dorota Stadnicka zaproponowała, by Katarzyna Dzik została przewodniczącą, ta jednak nie była tym zainteresowana, obawiając się, że - w związku z jej startem w zbliżających się wyborach - może to zostać źle odebrane.

Na pierwszym posiedzeniu Rady Kobiet. Iława, 20 maja 2019 r.
Zdjęcia: Info Iława.

Na pierwszym posiedzeniu Rady Kobiet.

Ilość zdjęć 18

REKLAMAwardrom2

41Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~rada 41 ponad rok temuocena: 100% 

  cytat z artykułu powyżej """ Katarzyna Dzik, która jest inicjatorką powołania rady do życia, sama zaproponowała dla siebie rolę sekretarza. """ i rada tak uradziła. czy uradziła coś konkretnego. nie wiem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lenin bis 40 ponad rok temuocena: 100% 

  "Cała władza w ręce rad" - 1917 :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 39 ponad rok temuocena: 100% 

  Pani Kasia Dzik to zawsze patrzy tak trochę " spod byka"- a jak u pani znajomość j.angielskiego- wszak w Brukseli to wskazane .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkanka Iławy 38 ponad rok temuocena: 29% 

  Trzeba wspierać osoby, które chcą coś zrobić dla mieszkanek i mieszkańców Iławy. Doceniajmy chęci, a nie krytykujmy bezpodstawnie! Moim zdaniem nie powinno się krytykować kogoś tylko dlatego, że znalazł w sobie chęci i odwagę do działania. Jeśli ktoś chce utworzyć np. Radę Mężczyzn, nie ma przeszkód. Nie jest ważne jaka to "rada", ważne że skupia osoby, którym chce się działać. Niech się dziej w Iławie jak najwięcej -wtedy każdy znajdzie coś dla siebie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hmm 37 ponad rok temuocena: 94% 

  By Rada Kobiet mogła reprezentować kobiety, powinna być przez iławskie kobiety wybrana, a nie - same się wybrały, burmistrz klepnął listę. Panie nie reprezentują nikogo innego, tylko same siebie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~spełniony facet 36 ponad rok temuocena: 27% 

  Hahaha banda zakompleksionych jełopów....dali takim internet to wylewają żale przy byle okazji. Przyjść tak powiedzieć w twarz co się myśli, zrobić coś samemu dla lokalnej społeczności, kurde przeczytać chociaż artykuł i spróbować zrozumieć.....gdzie tam....siedzi frajerzyna jeden z drugim przed monitorem w domu i anonimowo hejtuje, bo sam w życiu niczego nie osiągnął......nie warto takich słuchać - TAK TRZYMAĆ KOBITKI ;] Popieram inicjatywę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fala 35 ponad rok temuocena: 100% 

  A skąd wiesz,że się nie mówi w twarz??? Ale na niektórych to nie działa....Załosny wpis. Nie merytoryczny.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radius 34 ponad rok temuocena: 20% 

  Mówi do was Daniel Danielewicz: Nauczyciele, bądźcie dobrzy na Wiosnę; silni i wytrwali w walce z PiSiorami, którzy wolą dać podwyżki krowom i świniom. Jestem całym obolałym sercem z Wami, ale musicie zaostrzyć protest. Do tych Pisowskich wyznawców szatana, przemawia tylko prawo pięści. Dlaczego pozwalacie na jakiekolwiek egzaminy?! Im właśnie o to chodzi. Z kimś kto chce zniszczyć Polską inteligencję, kto nie szanuje prawa do życia osób niepełnosprawnych i chorych, nie można tak rozmawiać oni was nie rozumieją. Tu trzeba prymitywnego języka dostosowanego do niskiego poziomu Prezesa który cały czas kombninuje jak zniszczyć Wolne Sądy i wszelkie inne przejawy demokratycznego intelektu. Nauczyciele, musicie pozbyć się łamistrajków ze swoich szeregów i zaostrzyć protest. Nasze dzieci sobie poradzą, ale Wy jeśli odpuścicie, już nie! PiS was wymorduje na swój własny sposób, podobnie jak ZUS ludzi chorych!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~paweł pawłowicz 33 ponad rok temuocena: 100% 

  Radius chyba pomyliłeś ..........to jest Rada Kobiet , a nie Rada Pedagogiczna. Radius stań na czele tego protestu ze swoim wysokim poziomem to będzie porządek bo Broniarz tylko nabroił.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pawel k 32 ponad rok temuocena: 31% 

  Ilość jadu wylewana przez krypto mądrale (płci męskiej i niby żeńskiej) idealnie tłumaczy konieczność tworzenia takich komisji społecznych. Bardzo fajna i mądra społecznie inicjatywa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ha,ha,ha,ha,ha,ha.... 31 ponad rok temuocena: 100% 

  Co to jest "płeć niby żeńska?" Bo niby bronisz Biedrniówki i ich ideologię a z drogiej strony obrażasz np. panią /pana Grodzką. Ha,ha,ha,ha........

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Joanna 30 ponad rok temuocena: 84% 

  A na jakiej podstawie prawnej te panie będą opiniowały uchwały konstytucyjnego organu,którym jest Rada Miasta ? Nawet biuro prawne tego nie robi,jedynie bada zgodność uchwały z obowiązującym prawem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iwona 29 ponad rok temuocena: 58% 

  Rada kobiet ma miec charakter opiniodawczy, tzn. że jeżeli przedstawiciele miasta będą chcieli poznac opinię dotycząca kobiet lub spraw związanych z nimi, to rada kobiet takiej opini może udzielić. A pozatym rada ma charakter społeczny i kobiety robią to charytatywnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 28 ponad rok temuocena: 71% 

  To takie maskotki naszego burmistrzunia- on chyba czuje się bardzo zakompleksiony w towarzystwie mężczyzn- z kobitkami co innego - bródka na sztorc - głupawe uśmieszki i heja do przodu- wiele intelektu nie potrzeba.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zawiedziona 27 ponad rok temuocena: 30% 

  Ludzie co z wami, tyle jadu dla kobiet które chcą coś zrobić dla Iławy. Najlepiej wypisywać obelgi, do jakiego koryta się pchają?.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławska kobieta 26 ponad rok temuocena: 59% 

  Nie jadu tylko prawda. Bo w Iławie kobiety nie są prześladowane. Jest nam dobrze!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja8 25 ponad rok temuocena: 74% 

  Fryzjerka też nie mieszka w Iławie.. Kto weryfikuje te kryteria..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John 24 ponad rok temuocena: 79% 

  Zakompleksione baby...stwórzcie trójkąt z biedroniem i jego...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie-katarzyna 23 ponad rok temuocena: 73% 

  "Nazywam się Katarzyna Dzik, jestem matką czworga dzieci i FEMINISTKĄ." XDDDDDDDDDD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radius 22 ponad rok temuocena: 29% 

  Kobito, a wiesz ty jakie ma założenia ideologia feminizmu. Marks podłożył ideologię absolutnie wręcz chorej wolności kobiety, a Lenin wcielił w Rosji. Miała wolność opuścić mężczyznę, tj odejść od rodziny, na kwit wydany przez bolszewików połączyć się z innym; uprawiać seks z kazdym chłopem, a co najważniejsze miała obowiązek oddawać się każdemu mężczyźnie który tylko zażąda od niej seksu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Też kobieta 21 ponad rok temuocena: 67% 

  Popatrzcie na siebie:jesteście żałosne i niekompetentne...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radius 20 ponad rok temuocena: 67% 

  Pisze jeden gośc, ze Domina piekna kobita. Eeeee ...tam, cicho być...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aborygen ze straganu 19 ponad rok temuocena: 86% 

  liga rządzi , liga radzi , liga nigdy was nie zdradzi....czy jakoś tak - seksmisja w wydaniu iławskim

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pinio 18 ponad rok temuocena: 0% 

  A gdzie Justyna Rohde-Lugowska?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radius 17 ponad rok temuocena: 70% 

  Tylko jedna mi się widzi, co już po twarzy doskonale się odbija że z niej dobry człowiek. Proszę Cię! Zostaw ten bolszewicki skład wyzwolonych kobiet. Doskonała jest Pani w matematyce. O to jest Twoim atutem, Miła.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nie Dołęga 16 ponad rok temuocena: 79% 

  No no - 12 Pań i On. "Wielki Trzynasty" - już gdzieś taki był...bodaj Nikodem miał na imię :)))

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stefan 15 ponad rok temuocena: 84% 

  Dyzma...…. i najlepsza ta co pół życia pracowała jako dziennikarka-Panie widzisz i nie grzmisz......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maka 14 ponad rok temuocena: 71% 

  Masakra

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ignacy 13 ponad rok temuocena: 66% 

  Tragedia.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~miasto 12 ponad rok temuocena: 37% 

  Super, niech przedstawiają i podejmują ciekawe inicjatywy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawda 11 ponad rok temuocena: 69% 

  oj nie wiem , czy którąś chciałbym mieć żonę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 10 ponad rok temuocena: 83% 

  Napisz jeszcze raz, ale po polsku, bo tego bełkotu to nawet król nie zrozumie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zbych 9 ponad rok temuocena: 26% 

  No dziewuchy, czekamy na działanie. Może jakiś program ( ale z konkretami , bez wodolejstwa )

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alicja 8 ponad rok temuocena: 70% 

  A nasz burmistrzunio BŁOGOSŁAWIONY MIĘDZY NIEWIASTAMI...………..bardzo żałuję że na niego głosowałam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Demon 7 ponad rok temuocena: 27% 

  Dominika Malewicz najładniejsza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 6 ponad rok temuocena: 0% 

  Nie dość, że ładna to jeszcze mądra.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kzaw 5 ponad rok temuocena: 0% 

  Na żywo większość ładnych, zdjęcia beznadziejne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KsiążęArchelot 4 ponad rok temuocena: 57% 

  Zdecydowanie Pani Dominika najładniejsza i Pani Aneta też fajna.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawanin 3 ponad rok temuocena: 73% 

  No no nie ktore nazwiska szok ,swiat schodzi na psy ! Wiedzialem ze byle kto sie pcha do koryta ale ze az tak wstyd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka wiosna 2 ponad rok temuocena: 61% 

  Katarzyna Dzik jest matką czworga dzieci,,,,,,,, niech powie ile dzieci ma Biedroń. Bo Pani Dzik startuje do Europarlamentu z Wiosny. Ile dzieci spłodził lider Wiosny ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 1 ponad rok temuocena: 67% 

  Nudzą się w chalupie to wymyslaja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4847 sekundy