REKLAMAWardrom
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 maja 2019, 08:45 komentarzy 7

(Fot. Info Iława.)

Rozgrywany w Iławie IPB Nocny Bieg na 5 km - to wydarzenie, które coraz pewniej wpisuje się do kalendarza najważniejszych biegowych wydarzeń nie tylko w naszym mieście, czy powiecie, ale też w regionie i w Polsce.

4. edycję biegu ukończyło 745 osób z Iławy, Polski i nawet z zagranicy, a kibicowaliśmy im wszystkim późnym wieczorem w sobotę, 25 maja.

Na listach startowych IPB Nocnego Biegu na 5 km jest coraz tłoczniej. To wciąż relatywnie młoda impreza, ale coraz trudniej wyobrazić sobie bez niej lokalny biegowy sezon, a organizatorzy potrafią przyciągnąć nad Jeziorak zarówno amatorów, jak i przedstawicieli biegowej czołówki z Polski i nie tylko.

Zwycięzcą został w tym roku Kenijczyk. Wycliffe Biwott pokonał 5 km ulicami Iławy, osiągając czas 0:14:27! Drugi na mecie Mateusz Demczyszak niewiele mu ustąpił (0:14:38). Świetny czas osiągnął także zdobywca najniższego stopnia na podium Andrzej Rogiewicz (0:14:41).

Wśród przedstawicielek płci pięknej prym wiodła Kenijka Jepchirchir Tanui (0:16:44). Tuż za zwyciężczynią była na mecie jej rodaczka Jane Mbogo (0:16:45). Podium wśród pań zamknęła olsztynianka Mariola Sudzińska (0:17:10).

A wśród iławian? W formie jest najszybszy w tym biegu iławianin Maciej Myszkiewicz (0:16:11), drugi był Jakub Bogusiewicz (0:16:42), zaś trzeci Adrian Przybyła (0:17:27).

Zwyciężczynią wśród iławianek była Aleksandra Wantowska (0:18:58), kolejne najwyższe miejsca w tej klasyfikacji zdobyły Monika Kołatka (0:19:25) i Beata Swiegocka (0:20:20).

Wszystkim biegaczom i biegaczom - gratulujemy!

4. IPB Nocny Bieg na zdjęciach i materiale wideo.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Za nami iławskie święto nocnego biegania! IPB Nocny Bieg rozsławia nasze miasto w biegowej Polsce i nie tylko.

Ilość zdjęć 212

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Krzysztof Piątek 7 ponad rok temu

  #TeamFutrzak

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~riki 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Trasa świetna, atmosfera super jednakże na minus przebieg informacji - po zakończeniu biegu przez prawie godzinę nic się na hali nie działo, nie było wiadomo o której będą ceremonie dekoracji. O losowaniu nagród wśród numerków startowych dowiedzieliśmy się z zdjęć. Rozumiem, iż stali bywalcy wiedzą o tym, lecz świeżaki są nie wtajemniczeni, albowiem inf. zero.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~una 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Bez sensu, że biegacz sam zaznacza tzw. kategorie dodatkowe w których występuje albowiem potem są dziwne sytuacje czy osoba spełnia te kryterium czy też nie. W jednej kategorii jest bowiem zastanawiająca klasyfikacja....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Becia 4 ponad rok temuocena: 100% 

  W przyszłym roku, kiedy będę 20kg mniejsza, też pobiegnę w Nocnym Biegu. Zawsze to estetyczniej kiedy faluje biust, nie poślady...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 3 ponad rok temuocena: 75% 

  A radna Ewa gdzie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa Jackowska 2 ponad rok temuocena: 50% 

  W domu. Z najbliższymi. Do zobaczenia innym razem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antek 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Tyle ładnych dziewczyn że chyba zacznę biegać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 3.1169 sekundy