REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta

(Fot. Czytelnik/archiwum.)

Aż dwa ostrzeżenia meteorologiczne, dotyczące 28 maja, wydał dla powiatu iławskiego IMGW-PIB. Oba są pierwszego stopnia - żółte. 

Pierwsze z nich dotyczy zjawiska, które od rana obserwujemy za naszymi oknami - intensywnych opadów deszczu. Natomiast w godzinach popołudniowych i wieczornych synoptycy spodziewają się wystąpienia w naszych okolicach burz z gradem, które mogą mieć gwałtowny przebieg.

ULEWA

Alert dotyczący intensywnych opadów deszczu obowiązuje w powiecie iławskim od godziny 6:00 do 14:00 w dniu 28 maja.

- Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów: miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm - ostrzega synoptyk IMGW-PIB Karolina Kierklo.

BURZOWO AŻ DO PÓŁNOCY

Natomiast o godzinie 14:00 zacznie obowiązywać inne ostrzeżenie - dotyczące burz z gradem. Zagrożenie pozostanie realne aż do północy. 

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad - to treść ostrzeżenia wydanego przez synoptyk IMGW-PIB Barbarę Jakubowską.

SMS-owe ostrzeżenia, dotyczące groźnych burz, rozsyła RCB - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

Zachowajmy ostrożność.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.2691 sekundy