REKLAMAZDZ
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 czerwca 2019, 12:36 komentarzy 1

(Fot. Czytelnik/archiwum.)

26-27 stopni - to najwyższa temperatura, jakiej wystąpienia spodziewają się w sobotę, 8 czerwca w Iławie synoptycy. Bardzo wysokie, prawdziwie letnie temperatury cieszą, ale parna pogoda to też zagrożenie burzami. 

Dzisiaj po południu lub wieczorem burzom w naszym powiecie mogą towarzyszyć silne porywy wiatru i opady gradu - wynika z ostrzeżenia, jakie wydali synoptycy IMGW-PIB.

Wydane dla powiatu iławskiego ostrzeżenie meteorologiczne jest pierwszego stopnia - żółte. 

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad - ostrzega synoptyk IMGW-PIB Tomasz Siemieniuk. 

Alert, wydany rano, obowiązuje w dniu 8 czerwca od godziny 13:00 do 23:00.

Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanego zjawiska jest wysokie, oszacowane na 90%. Podobne ostrzeżenia synoptycy IMGW-PIB wydali dla wszystkich pozostałych powiatów w województwie warmińsko-mazurskim.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Staś 1 ponad rok temu

    Kilka dni straszą burzami!!! Ja już mam burzę bo fasolowa była na obiad

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5556 sekundy