REKLAMASpeed
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 czerwca 2019, 15:25 komentarzy 1

(Fot. Czytelnik/archiwum.)

Czerwony alert pogodowy dla powiatu iławskiego - synoptycy IMGW-PIB wydali dla naszego miasta i okolic ostrzeżenie meteorologiczne trzeciego - najwyższego stopnia.

Ostrzeżenie dotyczy burz z gradem.

- Z prawdopodobieństwem 80% prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru lokalnie od 115 km/h do 130 km/h. Miejscami grad 2-5 cm. Zjawiska mogą przybierać charakter gwałtowny - ostrzega synoptyk IMGW-PIB Karolina Kierklo.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 23:00 w dniu 15 czerwca do godziny 6:00 w dniu 16 czerwca. 

Podobnymi, czerwonymi alertami dotyczącymi burz z gradem objęte są także wszystkie powiaty sąsiadujące z iławskim.

Co dokładnie oznacza trzeci stopień ostrzeżenia meteo?

Jak podaje IMGW-PIB, w takiej sytuacji "przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych."

REKLAMASadek

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~WalićWszystkich 1 ponad rok temu

    Na kij te ostrzeżenia sms a tu nawet kropli deszczu siedzą nieuki w meteo koszą kasę za nic albo dzwonią do wróżki by sie zabezpieczyć wazie czegoś

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4209 sekundy