REKLAMAPatrz
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 czerwca 2019, 07:34 komentarzy 4
Model Urbino 10,5. Dostawę takich autobusów, z silnikiem wysokoprężnym, zaproponowała spółka Solaris.

Model Urbino 10,5. Dostawę takich autobusów, z silnikiem wysokoprężnym, zaproponowała spółka Solaris. (Fot. materiały prasowe/Solaris Bus&Coach.)

Poznaliśmy zwycięzcę miejskiego przetargu na dostawę łącznie 9 sztuk fabrycznie nowych autobusów, w tym 7 z silnikiem wysokoprężnym i 2 hybrydowych. Wszystkie do Iławy, dla Zakładu Komunikacji Miejskiej, dostarczy spółka Solaris Bus&Coach, a łączny koszt tych wielkich zakupów wyniesie około 11 mln 350 tys. zł.

Część pierwsza miejskiego zamówienia dotyczyła dostawy

siedmiu sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów o długości całkowitej od 10,4 m do 11,00 m; szerokości od 2,50 m do 2,55 m i wysokości całkowitej do 3,10 m wraz z klimatyzacją; przeznaczonych do wykonywania regularnych przewozów w publicznej komunikacji miejskiej, jednej marki.

Autobusy te, z silnikiem wysokoprężnym, dostarczy spółka Solaris Bus&Coach, która realizację przedmiotu zamówienia wyceniła na 7 617 267 zł. Koszt każdego z siedmiu autobusów Urbino 10,5 opiewa zatem na 1 088 181 zł. Ratusz ujawnił, iż na realizację tej części zamówienia zamierzał przeznaczyć 7 700 000 zł, a zatem samorząd przygotował kwotę nieco większą, niż okazała się niezbędna.

Na realizację tej części zamówienia wpłynęła jeszcze jedna oferta - spółki Autosan. Zawiera co prawda niższą cenę (7 249 620 zł), ale nie jest to jedyne kryterium. Zamawiający znacznie wyżej ocenił parametry techniczne pojazdów zaproponowanych przez zwycięzcę przetargu. Kryteria były dwa: cena (60%) i właśnie parametry techniczne (40%).

Solaris Bus&Coach to także zwycięzca miejskiego przetargu na realizację drugiej części zamówienia. Tutaj chodzi o dostawę

dwóch sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych, niskopodłogowych autobusów o długości całkowitej od 11,5 m do 12 m; szerokości całkowitej od 2,50 m do 2,55 m i wysokości całkowitej do 3,10 m wraz z klimatyzacją, z napędem hybrydowym, przeznaczonych do regularnej komunikacji miejskiej, jednej marki. 

Tutaj koszt wyniesie 3 733 542 zł, a zatem 1 866 771 zł za każdy z dwóch autobusów Urbino 12 Hybryd. Była to jedyna oferta, jaka wpłynęła w drugiej części przetargu. Zaproponowana przez Solaris cena nieco przekroczyła kwotę, którą miasto zabezpieczyło na ten cel - zarezerwowana suma opiewa bowiem na 3 690 000 zł.

No i najważniejsza informacja z punktu widzenia pasażera. Kiedy nowe autobusy pojawią się na iławskich ulicach? Otóż, stanie się to na początku przyszłorocznego lata. Termin dostawy autobusów jest wyznaczony na 30 czerwca 2020 roku.

Opracowanie: kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAwardrom2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jarek 4 ponad rok temu

  Zasługa Żylinskiego Adama

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Genek 3 ponad rok temu

  Nie wiem po co wszyscy panikują że "dziesiątki" będą dwu drzwiowe. Gdybyście sprawdzali też inne strony np infobus.pl to byście wiedzieli że "dziesiątki" będą wyposażone w trzy pary podwójnych drzwi tak więc nie panikujcie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 2 ponad rok temuocena: 67% 

  Autobusy Żylińskiego są, a biletu czasowego jak nie było tak nie ma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aleksander Krygier 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Super, że będą nowe autobusy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMARudzienice
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1447 sekundy