REKLAMASpeed
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lipca 2019, 13:43 komentarzy 17

(Fot. materiały prasowe.)

Na niemal 400 tysięcy złotych opiewa dotacja ze środków programu "Maluch+", której udzielenie Gminie Susz zapowiedziało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ministerialny grant pomoże utworzyć około 40 miejsc dla najmłodszych w publicznym żłobku. Taka placówka powstanie w Suszu po raz pierwszy.

Jak poinformował dzisiaj Urząd Miejski w Suszu, uruchomienie gminnej opieki żłobkowej jest wstępnie zaplanowane na styczeń 2020 roku. Na razie samorząd rozpoczął proces przyjmowania deklaracji od rodziców zainteresowanych taką usługą.

- Na tej podstawie do końca września chcielibyśmy ustalić, jakie jest zapotrzebowanie na miejsca w żłobku w poszczególnych grupach wiekowych: do roku i powyżej roku - mówi Zastępca Burmistrza Susza Lucyna Górnik. - Zapraszamy rodziców do składania deklaracji.

Żłobek będzie funkcjonował w pomieszczeniach publicznego przedszkola w Suszu. Wcześniej wymagają one jednak dość kosztownej adaptacji i wyposażenia, stąd starania suskiego samorządu o przyznanie na ten cel dotacji z resortowego programu "Maluch+".

- Otrzymaliśmy już do podpisania oświadczenie o przyjęciu dotacji, kolejnym etapem będzie umowa. Dofinansowanie opiewa na 397 600 zł - informuje Lucyna Górnik.

Konieczne będzie także uruchomienie pewnych środków własnych gminy, a ponadto ustalenie istotnych szczegółów dotyczących funkcjonowania żłobka, w tym odpłatności. Prace nad tymi kwestiami są w toku - będą one wkrótce omawiane z radnymi. 

REKLAMANAJLAK

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~coście uczynili z tej krainy 17 ponad rok temuocena: 67% 

  I też będzie taka kpina jak przedszkola czynne tylko od 8 do 13? Miejsca dla dzieci rodziców, którzy nie pracują. Czy na prawdę nie można wymyślić czegoś dla rodzin gdzie rodzice pracują, a nie żyją z socjalu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czesław 16 ponad rok temuocena: 80% 

  Jak za komuny jeszcze nie ma towaru, a już kolejki i zapisy są. Dziadek zapisał się po malucha, a nawet nie wiedział jaki kolor ani jaki rocznik , po prostu czekał na wehikuł tamtych lat i się nie doczekał. Więc stwórzcie miejsce, zasady korzystania i do ludzi. Ludzie nie kury, że byle co sypniecie i się zbiegną żeby dziobać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek 15 ponad rok temuocena: 90% 

  Najlepsze jest to, że słonia przez ucho od igły można przecisnąć jak się ma władzę, tylko po co? Trzeba myśleć do przodu jak i gdzie, żeby to miało sens.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 14 ponad rok temuocena: 100% 

  Oj tu kogoś boli, że coś się robi. Czyżby poprzednika?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Susza 13 ponad rok temuocena: 42% 

  Pani Zastępca Burmistrza robi znowu zamieszanie, sprzedaje produkt , którego nie posiada i robi cztery litery z twarzy Burmistrza, który całkiem niedawno wypowiadał się, że taka rzecz nie przejdzie bo to bardzo obciąży gminę kosztami. Należy pamiętać, że dotacja nie trwa wiecznie i w pewnym momencie trzeba ponieść koszty związane z tym przedsięwzięciem więc kto poniesie te koszty ? A kto je pokryje ? A jak okaże się, że to klapa to tradycyjnie zamiecie się pod dywan ? Zawsze można postawić drugi plac zabaw za 100000 i się pokryje, papier wszystko przyjmie tylko czy to dobra droga?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rodzic 12 ponad rok temuocena: 90% 

  Sukces ma wielu ojców. Powiem tyle, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje. Ważne jest,że w ogóle coś jest, powinniśmy o tym pamiętać, szczególnie na naszym podwórku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Matka noworodka 11 ponad rok temuocena: 77% 

  Burmistrz przez 8 lat swojego urzędowania nie zrobił nic aby w Suszu powstal żłobek. Trzeba było interwencji radnych z klubu Niezależna Inicjatywa dla Gminy Susz aby obudzić burmistrza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 10 ponad rok temuocena: 100% 

  Niezależni zgłosili projekt czy tylko interpelację?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aga 9 ponad rok temuocena: 89% 

  A to nagle magicznie miejsce się znalazło? Ilu będzie opiekunów na grupę. Jeden? .. Jakie koszta?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama 8 ponad rok temuocena: 73% 

  Brawo!! W końcu!! Widać musiał zmienić się Zastępca by coś ruszyło się w temacie.. Pani widac nie próżnuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 7 ponad rok temuocena: 80% 

  Może i złożyli interpelacje ale zrobili to przed V sesją, która odbyła się 28 marca 2019 r. I wtedy nie zmienił się jeszcze Zastępca. Także powstanie żłobka w przedszkolu publicznym to nie jest zasługa obecnej Pani Wiceburmistrz!!! Proszę sobie obejrzeć V sesje rady gminy Susz 3:18:26 !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nick 6 ponad rok temuocena: 64% 

  tak oni złożyli interpelację ale prace nad tym projektem były już w toku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 5 ponad rok temuocena: 67% 

  To nie zasługa Zastępcy Burmistrza tylko interwencja radnych z klubu Niezależna Inicjatywa, którzy zaproponowali ten projekt „Maluch +” i złożyli interpelacje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koleś 4 ponad rok temuocena: 20% 

  On pomyślał śmiechu warte.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lubawiak 3 ponad rok temuocena: 92% 

  Mam ważną informację do zwolenników pana Ryszczuka, posłuchajcie uważnie! Wiadomo kto pisze ogromną większość komentarzy krytycznych dla burmistrza, wiadomo dwóch podobnych sobie krewniaków - smutne, że chcą się w to bawić. Ale teraz najważniejsze ! Wasze reakcje na ich komentarze są jak dla świni pomyj w ryj ! Ona go pragnie i łaknie, więc wasze reakcje uruchamiają tylko nich dalsze akcje. Zostawcie tych przegranych panów samym sobie niech się kiszą w swoim kompostowniku, bo już nikt nie chce ich znać. Jeden w pętli zadłużenia drugi w pętli szaleństwa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k5vj 2 ponad rok temuocena: 86% 

  Janusz a ty już czerep biało-żółty zgubiłeś

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Danuta 1 ponad rok temuocena: 86% 

  Nasz burmistrz Ryszczuk już dawno o tym pomyślał

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7701 sekundy